Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Cypromix fogamzásgátlót...

Cypromix fogamzásgátlót szedek pattanásra, de már egy jó ideje nem használ, vajon mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Nagyon sok évig szedtem fogamzásgátlót, egészen tinikorom óta (most 27 vagyok), 24 évesen 1 évre abbahagytam, nagyon sok pattanásom lett utána rögtön, egy éven keresztül nem múltak el semmitől, tele volt az arcom, a hátam. Ezután felírattam ismét fogamzásgátlót, mert nem volt jobb ötletem. Szedtem 1 évig a Sensonette-t, Lindynette-t, de csak egy kicsit enyhültek a pattanások. Majd felírták a Cypromix-et, ami direkt pattanásos bőrre jó. Az első két hónapban szépen el is múltak, viszont már több mint fél éve újból nagyon pattanásos vagyok, főleg az állam, egy olyan nap nincsen, hogy tiszta lenne a bőröm. Sok kisebb pattanásom van, nem nagy gyulladtak, viszont a kicsikkel tele van az egész állam, és ilyen rücskös hatása van, és nem múlik semmitől, hiába szedem a Cypromixet. Már nem tudom mit tehetnék, most fogok menni laborvizsgálatra, ha az nem mutat semmit, akkor fogorvoshoz, nőgyógyásznál már jártam, ott nem láttak semmit. Van esetleg valami ötletetek, hogy miért nem segít a Cypromix?
2012. szept. 4. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Direkt pattanásos bőrre jó?? Ne rémisztgess én védekezés szempontjából szedem,a nem kívánt terhesség miatt! S erre csak pattanást öl?? :-D Igen,mint minden fogamzásgátló,annak is van ilyen hatása,de remélem nem direkt erre való.....a saját érdekemben írom.

Komolyra fordítva,a Cypromix az egyik leggyengébb hormontartalmú fogamzásgátló,sztem erősebbre kellene váltanod, bár sztem egészségesebb lenne kozmetológushoz (nem írtam el,nem kozmetikusra gondolok)szóval kozmetológushoz fordulnod! Remélem tudtam segíteni...s jelét is kapom :)

2012. szept. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fogorvost pontosan nem tudom hogy jön ide,az max akkor kéne ha van vmi gyulladás vhol.
2012. szept. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze fogamzásgátló is, csak ezt szokták felírni akkor, ha valakinek nagyon pattanásos a bőre, vagy hullik a haja. Én meg pont azt hallottam, hogy magas a hormontartalma...hát ki tudja...:( A fogorvost azért gondoltam, mert olvasgattam már mindenfélét, és olyat is írtak, hogy ha valami gyulladás van a szervezetben bárhol, akkor attól is lehet nem múló pattanás. És egy rossz fogamról viszont tudok.
2012. szept. 4. 23:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Komolyra fordítva,a Cypromix az egyik leggyengébb hormontartalmú fogamzásgátló"


Már bocs, de ez nem igaz, igazából ez egy antiandrogén, nőknél tesztoszteron túltengésre szokták írni, és csak a mellékhatása az, hogy fogamzásgátló is, de hatásos, szóval attól nem kell félni, hogy nem véd.

"A Cypromix mindezeken túl az aknés, zsíros bőrű vagy enyhe hirsutismusban szenvedő lányoknak és nőknek ajánlott, ezért elsődlegesen nem orális fogamzásgátlás céljából alkalmazandó."


Én a helyedben endokrinológushoz mennék illetve bőrgyógyászhoz, mert hormonális oka is lehet a pattanásaidnak, és ezeket nem csak nemi hormonok okozhatják, ha nem találnak semmit, akkor az orvossal konzultálj, hogy hova tovább.

2012. szept. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Komolyra fordítva,a Cypromix az egyik leggyengébb hormontartalmú fogamzásgátló"


A Cypromix a forgalomban lévő tabletták közül a LEGMAGASABB hormontartalmú (35 mikrogramm az új, 20 mikrogrammos tablettákkal szemben.)


Kizárólag fogamzásgátlás céljából nem is lehetne adni. Persze védeni véd, csak éppen nem túl jó a szervezetnek.


Kérdező: A fogamzásgátló elhagyása után jöttek a pattanások, ami arra utal, hogy hormonális probléma áll a hátterében. Endokrinológussal kellene kivizsgáltatni.

De persze egy normális hormonvizsgálathoz abba kell hagyni a tabit, mert amellett nem lehet hormonszintet mérni (nincs értelme).

2012. szept. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 5. 12:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a diane35tel volt ez, Nekem évekig szép volt (mielőtt valaki belekötne az évekbe: örökölten magas a férfihormonom, nem bírom az alacsonyakat, ájulásközeli hasfájás és ömlő vér.. nem mesélném tovább,azóta van életem.) aztán hirtelen az állam tele lett patikkal. Nos most újra szép, arcmosási technikát váltottam csak! Reggel csak hidegvíz, este Rival de Loop arclemosó normál vegyes bőrre, és nem nyomkodom, nincs is időm rá.

2012. szept. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!