Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elkaphatom a hpv vírust, ha 2...

Elkaphatom a hpv vírust, ha 2 éve ugyan az a partnerem?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem! 2 éve élek boldog párkapcsolatban. Semmi nemi betegségem nem volt, egyszer egy enyhe fertőzés. Mindig p1-p2 volt a rákszűrésem eredménye. 4 partnerem volt összesen. Párom meglehetősen felelőtlen és kicsapongó életet élt, rengeteg futó kalandja volt. (Számot inkább nem is szeretnék mondani) Tisztában voltam vele, hogy vigyáznom kell, de beleszerettem.

Ha 2 éve vagyunk együtt, lehetséges hogy még csak most fertőződtem meg? Vesemedence gyulladásom volt, napokig tartó magas láz, legyengült immunrendszer. azt hittem meggyógyultam, amikor is orvosom javaslatára nőgyógyászhoz is elmentem mert véleménye szerint petefészek gyulladásom is van. Nőgyógyászom megállapította, hogy valószínűleg hpv-m van. "Szemölcsöket" talált a méhfalamon. Várjuk az eredményt. Én azonban teljesen kikészültem és páromat hibáztatom mindenért. A felelőtlen előélete miatt. (Tudom, hogy nem szabadna)

Lehet mást is elkaptam tőle? Lehet HIV/aids tesztet is kellene csináltatnom? Nagyon félek.

Mindig is gyenge volt az immunrendszerem, sokat betegeskedem. Mindig minden vírust elkaptam!

Mi történik akkor ha a tipizálás kimutatja hogy hpv fertőzésem van? Mit fognak velem csinálni? (Nőgyógyászom nem mond semmit, azt mondja majd eredmények utána megbeszéljük)

23/N


2012. szept. 11. 22:57
 1/2 A kérdező kommentje:

hogy lehet áthelyezni ezt a kérdést a Egészség - Nők egészsége témakörben?

Rossz kategóriába írtam!

2012. szept. 11. 23:16
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne hibáztasd, ismerted a múltját, így fogadtad el. Sajnos, benne volt a pakliban.

Amit tehetsz: először is várd meg az eredményeket, aztán majd eldöntitek közösen az orvossal mi legyen. A HPV nem feltétlenül okoz rákot, csak okozhat, így még nincs eldőlve semmi.

A párod mindenképp menjen el egy kivizsgálásra, és ha kell, kezeltesse ő is magát, hogy ezek után "tiszta lappal" kezdhessetek.

És igen, mindkettőtök esetében ajánlott az AIDS teszt!

Jobbulást!

2012. szept. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!