Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nemrég kaptam meg a korzetteme...

Nemrég kaptam meg a korzettemet (műanyag fűző gerincferdülésre). Meddig kell hordanom?

Figyelt kérdés

A doktor azt mondta, hogy 15 fokos ferdüléstől kell korzettet hordani, nekem pedig pont annyi. Meddig kell hordanom ha rendszeresen hordom a fűzőt + mellé gyógytornázok és úszok?

14/L


2012. szept. 12. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Orvos nem mondta, hogy meddig kell hordanod? Őt kéne megkérdezni.
2012. szept. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem volt,én 14,5 évesen kaptam,19 éves koromig hordtam,csak annyit segített,hogy nem romlott,mellette rehabilitációra jártam,aztán amikor 19 éves lettem,új ortopéd jött a régi helyett,aki fokozatosság helyett gyorsan eldobatta a korzettet,és utána romlani kezdett a hátam keresztcsontnál is,most kezdetem úszáskurzusra járni,hátha segít

jobbulást,ha kérdésed van,bátran írj

2012. szept. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

én 19 éves koromig hordtam, meg gyógytornáztam, alul 40, felül 30 fokos ferdüléssel.

nagyon fontos hogy később is sportolj,ússz,hátadon aludj,ne cipelj sok mindent,mert romolhat utána ha egyáltalán nem figyelsz magadra és pl. egész nap ülsz (suli,munkahely).

2012. szept. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egyénfüggő. nekem fél éve van meg, és azt mondták, hogy még min. fél év teljes gőzerővel, de inkább több
2012. szept. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha erről az alapvető infóról nem kaptál semmi tájékoztatást, kétlek, hogy tényleg van fűződ...
2012. nov. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tényleg fűzőm van, kedves utolsó válaszoló...
2012. dec. 20. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!