Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért rakatott az orvos gipsz...

Miért rakatott az orvos gipsz kötésre készült (átlagos) sarkat a műanyag "gipsz"-emre?

Figyelt kérdés

Elméletileg arra speciális sarok szükséges, de egyáltalán nem szokás rá rakni, nem hogy ilyet.. Nem tudok vele rendesem menni, kényelmetlen, cipőt nem tudok rá húzni, járás közben pedig leér a földre a lábfejem vége..

(Bokatörést szenvedtem.)



2012. szept. 10. 13:01
 1/5 anonim válasza:

Szia! Nekem részleges bokaszalag szakadásom volt. Rendes gipszet kaptam, azon volt sarok, nagyon nehezen szoktam meg járást vele, mert megemelte azt az oldalamat, így bicegtem is vele... aztán rossz volt, amikor levették, mert olyan volt, mintha gödörbe lépnék :))

Műanyag gipszre nem szoktak sarkat rakni... arra "cipőt" kell venni, amit a gipszelő ír fel, amikor megveszed a műanyag gipszet... akiken láttam olyat, azokon nem volt emelt sarok... Nem értem, hogy neked miért rakta...

2012. szept. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem is hagyományos gipszre rakták. Nem is tudom lapos sarkú cipővel hordani, a magasságkülönbség miatt. Magassarkút csak egyszer vettem fel hozzá, de az elég meredek volt. Bár abban pont kiegyenlítődott a gipszsarok.Ha már műanyag a gipsz, a rácsatolható talp sokkal kényelmesebb lenne szerintem. Nem kérdezted a dokit?
2012. szept. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Utólag én is nagyon bántam, hogy nem műanyag gipszet kértem. Csak azelőtt pár hónappal operálták a másik lábamat, arra műanyagot vettem, hgoy ne nyűzzam a varratot annyira a súllyal. A bokámmal hagyományosat kértem, mert nem volt nagy baja, csak szakadás, de nagyon megbántam utólag... akkor inkább kifizettem volna azt a kb 10ezret (sajnos, nagyon drága, tb nem áll belőle semmit, csak a hagyományosból), de azzal kényelmesebb lett volna a járás. Gipszelős pali ajánlotta, h célszerűbb, ha magassarkút veszek a másikra, hogy kiegyenlítődjön a magasság... na de nekem eszembe sem volt a 185 cm magasságomhoz :D


Tényleg nem értem, hogy műanyagra miért tettek neked sarkat... szerintem nem értette a dolgát a doki vagy a gipszelő... arra olyan kék "szandált" szoktak vetetni, nem emelt sarkat rakni...

2012. szept. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem nem mondta a gipszelő nő, de egyszer hordtam vele magassarkút. Inkább csak hiúságból vettem fel, de tényleg sokkal simábban ment a járás. Csak a másik lábamat nagyon kifárasztotta. Hosszabb sétára nem ajánlanám. Amióta így járok, jobban észreveszem, megfigyelem a gipszeseket az utcán. És én is láttam színes műanyag gipszet olyan "hagyományos" sarokkal. Talán van valami oka.
2012. szept. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hello

szerintrm szerette volna megsporolni a müanyag "gipszhez" járó cipőt (ez elé sokba kerül)

egy sareokkal ki lehet ezt védeni.

a hátránya az, hogy a sarok után kissé nehéz lesz a normális járást mrgszokni.

2012. szept. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!