Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Drasztikus fogyókúra után fél...

Drasztikus fogyókúra után fél éve nem menstruálok. Mi lehet az oka és mi a megoldás? 17/L

Figyelt kérdés

Az utóbbi fél évben 25 kilót leadtam szigorú diétával és március óta nem menstruálok.

Jövő héten megyek nőgyógyászhoz, de ha valakinek van ötlete, nagyon kiváncsi lennék rá. Nagyon félek az eredménytől és attól, hogy nem szülhetek gyereket.



2012. szept. 13. 21:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A fogyókúrád az oka.

Hány kg vagy most és hány cm magas?

2012. szept. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
Még kérded, mi lehet az oka? Ne is haragudj, de tényleg ennyire hülye vagy?
2012. szept. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a fogyás miatt, valami részletesebb válaszra vártam.

Amugy 165 cm es 48 kg

2012. szept. 13. 21:30
 4/15 anonim ***** válasza:
37%
Most ne is haragudj de hány kiló vagy most? Teljesen egyértelmű hogy a fogyókúrád az oka és ennyit leadni fél év alatt elég veszélyes dolog egyébként és a szigorú diétád ami nem tudom mivolt lehet azzal úgy hazavágtad a szervezeted hogy vagy visszahízol még a víztől is vagy még kitudja mi lesz az is lehet hogy a szervezeted minden tápanyagot kifog dobni magából, és ezek szerint lehet a menstruációd lesz a kisebb problémád.
2012. szept. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ez lég kevés a magasságodhoz. Híznod kellene egy kicsit, és akkor jó eséllyel magától is újraindul.

De ha nem, akkor a doki rásegít.

2012. szept. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Kórosan sovány vagy, már-már anorexiás. azért nem menstruálsz. A szervezeted tartalékol, így elmarad a menszesz. Örülj, hogy a hajad még nem hullik, és nem lazulnak a fogaid. A hormonháztartásod fel van borulva teljesen.
2012. szept. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ezeket nagyon jól tudom én is. Ha a menstuálásommal kapcsolatban nincs mit mondjál, akkor nem vagyok kiváncsi a véleményedre. Nagyon örvendenék, ha valaki a kérdésemre próbálna válaszolni. Köszi.
2012. szept. 13. 21:36
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem évekig mondta a háziorvosom, hogy azért marad ki, mert sportoló vagyok és túl vékony. Csak 28 éves koromban derült ki, hogy az ok PCOS-volt. Szóval menj el orvoshoz, ő majd megmondja mi a gond. Mondjuk én mindig is vékony voltam, szóval nálad inkább a fogyás az ok, de azért saját magad megnyugtatássa miatt menj el orvoshoz.

Neten egyébként rengeteg oldal van ahol leírják, hogyan hat a hirtelen fogyás/soványság a menstruációra..

2012. szept. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%
én csak 14-et fogytam,de nekem sincs rendes mentruációm március óta,nőgyógyásznál voltam,foggátlóval tudná csak helyrerakni,de azt nem szedhetek,jelenleg cickakfarkteával próbálom renberakni
2012. szept. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%
A fogamzásgálónak nincs értelme, mert nem teszi helyre. Nem a ciklust rendezi, csak csinál egy megvonásos vérzést, amivel a kérdező nem megy semmire.
2012. szept. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!