Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet egyutt szedni a Mercform...

Lehet egyutt szedni a Mercformint és a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

2012. szept. 14. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha amúgy is gond van a peteéréssel, minek akarsz fogamzásgátlót szedni?
2012. szept. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert azért megvan az esélye a terhességnek, még ha kevesebb is. Én is hasonló cipőben járok, mint a kérdező. Még nem tervezek babát, de szeretném megkezdeni a kezelést.
2012. szept. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Most ezzel nem arra céloztam, hogy ne védekezzenek.

Hanem arra, hogy ha gond van az anyagcserével, a hormonokkal, akkor nem kellene még fogamzásgátlóval megbolygatni és rásegíteni a dolgokra, hanem örülni kellene, ha Mercformin mellett minden rendben van, a védekezést pedig más módon megoldani.

2012. szept. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Most operáltak PCOS és endometriózis miatt.

A dokim fogamzásgátló szedését javasolja,amíg nem szeretnék babát,hogy ne újuljon ki az endo.

Az endokrinológusom pedig Merckformint akar felírni az inzulin rezisztenciára.

Diétázom,most fogom elkezdeni az arwen tornát is.

Nagyon óckodom a fogamzásgátló szedéstol,de félek attól,hogy kiújul az endo.Gondolkoztam már a természetes progeszteron krémen is.


A gesztagén tartalmu fogamzásgátlo rontja a PCOS-t?

2012. szept. 15. 23:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Jaa, azt nem írtad, hogy endo miatt szednél, nem csak védekezés miatt.


Szerintem a nőgyógyászodnak meg az endokrinológusodnak kellene konzultálnia, vagy legalábbis mindenképp ki kellene kérned az endokrinológusod véleményét. De ebben az esetben szerintem arra fognak jutni, hogy szedd a fogamzásgátlót.

2012. szept. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, egyébként szedheted együtt!
2012. szept. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is együtt szedtem a Dianne 35-öt és a Merckformint. Egy hete hagytam abba a fogamzásgátlót mert a belgyógyász szerint csak a tüneteim javulnak, és fogy az esélyem a teherbe esésre.
2012. szept. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!