Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit fog csinálni az orvos...

Mit fog csinálni az orvos ezzel a problémával?

Figyelt kérdés
Ma 2 hónapja, hogy késik a menzeszem, ha normál 28 napos ciklusomat veszem. Eddig nem volt semmi probléma, de múlt hónapban kimaradt azelőtt meg a 26. napra jött meg. Akkor azt mondtam, egy hónap kimaradás nem baj, belefér, de ez lassan már 2 hónap és inkább orvoshoz/nőgyógyászhoz fordulnék, bár még sosem voltam és nemi életet sem élek, tehát szűz vagyok, fertőzésem valószínű, hogy nincs, mert azt észrevenném és terhes sem lehetek ez 100%! Arra lennék kíváncsi, hogy mire számítsak így ezen dolgok tudatában, mit fog csinálni az orvos? Le kell-e vetkőznöm majd, vagy az nem szükséges, csak kívülről fog vizsgálni/tapogatni nincs-e elváltozás. Aki érintett ez ügyben és tud segíteni, nagyon szépen megköszönném a válaszát! És még arra lennék kíváncsi, hogy hová forduljak ezzel a problémával először, hogy kimaradt a vérzésem, a háziorvoshoz, vagy egyből nődokihoz? Egyáltalán komolyan fognak venni egy ilyen "kis" problémával? 18/L
2012. szept. 16. 05:16
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Nőgyógyászhoz elmész, megmondod, hogy egy általános vizsgálatért jöttél azért mert kimaradt 1 hónapot a menzeszed a másik meg előbb jött meg, erre megvizsgál(igen le kell vetkőznöd) megállapítja van e szervi bajod, ha nincs akkor azt mondja ez belefér. Itt errefelé több hónap kimaradás is belefér....de ez abszurd....szóval nekem adott egy tablettát, 5 napig szedtem aztán megjött egy kicsit aztán megint rendszertelen azóta is.

Több sikert kívánok!

2012. szept. 16. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Juj, ettől most kicsit beparáztam, hogy le kell vetkőzni. Azt hittem ha nem fertőzés vagy hasonló és szűz az illető, akkor nem kell :/
2012. szept. 16. 05:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
De kel, hisz attól még lehet bármi szervi probléma, az első dolog, hogy kenetet vesz a nőgyógyász lényegtelen, hogy szűz vagy e :) ki kel zárja , hogy belül gond van. Ne félj, én is így voltam az elsőnél úgy fél éve, de hipp hopp kész volt. :)
2012. szept. 16. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*kell
2012. szept. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

szia!én is voltam ilyen helyzetben,elmentem nődokihoz,először csak kérdezett,majd kézzel megvizsgált,hüvelyi uh-t csinált,hogy kizárja a cisztát,miómát,szerencsére minden rendben volt,azóta megjött,de nem olyan erős,mint volt

gyógyszert nem adtak rá,mert nem szedhetek hormontablettákat

2012. szept. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

Előtte pontos volt a vérzésed mindig?

Nem történt vmi az életedben? Nem fogytál le mostanában? Nem ért vmi lelki trauma?

Más tüneted nincsen?


Egyébként ha megfelelő tágasságú a hüvelyed, akkor simán megvizsgál a doki.Ha nem, akkor pl. az UH-t meg tudja oldani hason keresztül is esetleg.

Szerintem ha normális dokihoz kerülsz, akkor megvizsgál, UHt csinál, megnézi a hormonjaidat.


Ha nem normálishoz kerülsz, akkor ad fogamzásgátlót, ami csak elfedi a problémát, nem oldja meg..


A háziorvoshoz felesleges menned ezzel, rögtön nődokihoz menj!

2012. szept. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jelezd az orvosnak, hogy még szűz vagy!
2012. szept. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!