Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan tudom kiszámolni...

Hogyan tudom kiszámolni PONTOSAN, hogy mikor van a peteérésem? Ezen a napon nem ajánlatos a szex, ha nem akarok picit?

Figyelt kérdés
2009. júl. 31. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Ezt pontosan előre kiszámolni nem lehet, csak bizonyos testi jelekből sejteni, hogy kb. mikor volt. Ahhoz, hogy ez a módszer mint védekezési mód szóba jöhessen több dolog kell:

1. stabil, megbízható ciklus

2. Ismerni kell a testednek azokat a jelzéseit amik a peteérésre utalnak

3. Olyan élethelyzet amibe belefér egy baba, ha valami hiba csúszik a számításba.


Minden egyéb esetben ez a módszer játék a tűzzel.

2009. júl. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De mégis hogyan tudnám kiszámolni?
2009. júl. 31. 19:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ami általában majdnem mindenkinél megegyezik, az az, hogy a peteérés után 14 nappal jön meg a menstruáció. Vagyis ha mondjuk 28 napos a ciklusod (a menstruáció első napjától kell számolni), akkor a 14. napon van peteérés. De gyakorlatilag a ciklus bármely napján teherbe lehet esni, az egyik ismerősömnek pl. menstruáció alatt sikerült. És azt is figyelembe kell venni, hogy a spermiumok kb. 5 napig életképesek a női testben.
2009. júl. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is 28 naposak a ciklusaim, de peteérésem a 17. napon szokott lenni. Ezt én szoktam érezni, ovus fájdalmam van ilyenkor. És igaza van az elöttem szólóknak, a spermiumok sokáig, több napig élnek odabant, tehát már elötte egy pár napig nélkülözni kell a dolgot ( ha csak nem védekeztek)ha nem akarsz teherbe esni.
2009. aug. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én vezetem a www.ciklus.hu-n a ciklusom :D, ott mindent kiszámít a gép :)
2009. aug. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek :)
2009. aug. 2. 20:49
 7/8 A kérdező kommentje:
beregisztráltam éni is a ciklus.hu-ra, de nem értem, hogy miért 3naposra írta be a mensim? :) én csak rákattintottam a napra, amikor megjött, és a naptár szerint csak három napig tart, amit kötve hiszek, mert mindig 6-7 napos :)
2009. aug. 2. 20:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyet nekem is csinál néha, de hozzá tudsz adni további napokat is a ciklushoz.
2009. aug. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!