Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Nők egészsége

A kérdés
Klayura nevű felhasználó kérdése:

Hölgyeim, fogamzásgátló vagy spirál? És miért?

Tapasztalt Hölgyek írjanak inkább.

Keress kérdéseket hasonló témákban: spirál, fogamzásgátló tabletta, tapasztalat

2012. szept. 27. 19:16  Privát üzenet  

A válaszok

Spirálom még nem volt/nincs, mivel még nem szültem, de a nyakamat merem rátenni, hogy sokkal jobb, mint a tabi.

Amióta gyógyszert szedek, a libidóm totálisan lecsökkent, mondhatnám a 0-ra.

22/L

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2012. szept. 27. 20:06 Privát üzenet

Kinek mi jön be. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai egyaránt.

Első: Akkor miért nem hagyod abba?

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2012. szept. 27. 20:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Csak azért mert a spirál tulajdonképpen abortív eszköz, én nem akarom minden születendő gyermekemet megölni.

# 3/5Időpont 2012. szept. 28. 10:19 Privát üzenet

Ez inkább felfogás kérdése. Véleményem szerint az új élet akkor kezdődik el, mikor a zigóta beágyazódik. Mivel a spirál azt akadályozza meg, így szerintem terhesség sem jön létre.

De ha már itt tartunk: A tabletta első körben a peteérést akadályozza meg. Viszont emellett elvékonyítja a nyálkahártyát is, hogy ha véletlen van peteérés és megtermékenyítés, akkor ne tudjon beágyazódni. Tehát ennyi erővel az is abortív...

De ha neked nem tetszik a spirál, akkor ne használd, a te döntésed.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2012. szept. 28. 15:42 Privát üzenet

Szerintem nincs tökéletes megoldás, csak kisebbik rossz. Sokan jól elvannak a spirállal, de engem kiráz a hideg, ha arra gondolok, hogy egy idegen test van a méhemben. Ezért sosem akartam kipróbálni a spirált. Én fogamzásgátlót szedtem a gyerekem születése előtt és még egy ideig a szoptatás után, de nem szívesen tettem ezt sem, mert aggódtam, hogy valami bajt okoznak a hormonok. A legjobb akkor volt, amikor gyereket akartunk és nem kellett védekezni. Most, hogy a menopauza előtt már ki-kimaradozik a ciklusom, maradt csak az óvszer. Ez is kényelmetlen, de nem szeretnék 50 évesen szülni.

Én úgy gondolom, mindenki más módszertől idegenkedik, nehéz tanácsot adni. Mérlegeld az előnyöket és a hátrányokat/veszélyeket.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2012. okt. 12. 20:47 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Melyik a legjobb fogamzásgátló spirál?
Milyen fogamzásgátlót használjak, ha igazából semmi sem jó? Anyukák, van valami ötletetek?
Mirena spirál vagy fogamzásgátló tabletta. Melyiket válasszam? 34 éves két gyermekes anyuka
Óvszeren kívül melyik a legbiztonságosabb módszer? Spirál, fogamzásgátló esetleg más?
Kinek milyen tapasztalata van a méhen belüli fogamzásgátló eszközökrôl (spirál, de van több féle)?
Mennyibe kerül most a Mirena fogamzásgátló spirál?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Nők egészsége rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!