Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Édesanyám nőgyógyászati...

Blade0810 kérdése:

Édesanyám nőgyógyászati vizsgálatakor kiderült hogy méh nyakrákos (p3). Az erős alhasi fájdalomra van-e valami fájdalom csillapító ami hat? Főleg olyanok válaszát várom akik voltak már hasonló cipőben.

Figyelt kérdés
Az orvos álltal írt nem igazán használ!

2012. szept. 30. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:
A p3 több mindenre utalhat, p4 es p5-kell elgondolkozni,tehat nem biztos hogy rakos.Boccs az offert.
2012. szept. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az egészségügyi kaparást(szövetvételt) végző orvos szerint nem hogy rákos már átterjedt a petefészekre és a kismedencére is.
2012. szept. 30. 08:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Flector por (Vényköteles)

Ez egy erős fájdalomcsillapító.

2012. szept. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is nagyon sajnálom, ami történt... Viszont egy ilyen komoly esetnél a fájdalom csillapítása kizárólag orvosi feladat. Ha nem használ, amit írt, akkor vissza kell hozzá menni.

Nagyon remélem, hogy még operálható anyukád...kitartást és erőt kívánok nektek!

2012. szept. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

nekem is p3-at mutattak ki. azt mondta a nőgyógyászom, hogy ez még fiatal korban észrevéve nem okoz nagy bajt, viszont felnőtt, idősebb korban már sokkal nagyobb eséllyel alakít ki rákot.

a p3, elmondása alapján még nem veszélyes, de érdemes rá odafigyelni. engem kezelt, és 3hónap múlva kell újra rákszűrést csináltatnom.

illetve azt mondta, hogy az ilyen p3-as fertőzést az immunrendszer még nagy valószínűséggel legyőzi és visszaesik majd a normál mértékre a p1 vagy p2-re.

nekem immunerősítő gyógyszert írt fel (isoprinosine)

de használok mellette egy nagyon hasznos gyógykészítményt a Virostat gyógygombát.

2012. okt. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező,nálam 2 éve,22 évesen lett P3-as a rákszűrésem eredménye. Én sztk alapon járok dokihoz,aki mondta,hogy húzhatjuk,halaszthatjuk,írhat ő nekem 6 féle antibiotikumot,de a végeredmény a műtét lesz. Anyámék magándokihoz akartak cipelni,aki csak gyógyszerrel kezelgetett volna,de én az sztk-s dokira hallgattam,és felkészültem a műtétre. Kiderült a szövettanból,hogy a sejtek elváltoztak,de ez csak valami fertőzés következménye és mivel a konizáció alatt kivágta kúp alakban a méhnyakból az elváltozott sejtes részt,így meg is gyógyított egyben. A szövettan eredménye CINII lett,vagyis ez ezt jelenti:a sejtek közepesen súlyos rákmegelőző állapota. A dokim azt mondta,épp időben csíptük el! Azóta rettegés az életem,mert félévente kell járnom rákszűrésre és remegve telik el a 2 hét,míg megjön az eredmény. 2010-ben volt ez a műtétem,azóta mindig P2-es az eredményem,bár gombás fertőzésem szinte mindig van.

Kérdező,én megértelek,hogy félted anyukádat,de véleményem szerint semmit nem érnek az antibiotikumok,hisz nekem lórúgásnyit írtak fel kezdetben,mégis műtét lett a vége,amivel lényegében meg is gyógyítottak és csak egy negyed órás altatásos egy nap bent fekvős kis műtét volt.De az életem azóta is rettegés. Remélem,meggyógyul anyukád,és ha tudok segíteni bármiben,privátban megtalálsz!

2012. nov. 14. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!