Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HPV eredménye pozitív,2 magas...

HPV eredménye pozitív,2 magas kockázatú -nem tudom mi-!?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg a hpv tipizálás eredményét, sajnos még csak telefonon holnap megyek a leletemért és egy hét múlva kaptam időpontot a nőgyógyászomhoz csakhogy addig ideg összeroppanást fogok kapni!

Teljesen kikészültem, semmit nem tudok a HPV-ről. 23 éves vagyok, 3 éve élek boldog párkapcsolatban.

A rákszűrésem eredménye P2 lett, de a méhem falán nőgyógyászom apró szemölcsöket talált és ezért küldött el HPV tesztelésre.

Most mi fog velem történni? Senki nem mond semmit és én 1 hetet nem bírok ki! Azt olvastam neten, hogy örökre fertőzött maradok. A gyermekeim is fertőzöttek lesznek? És ha én az vagyok akkor a párom is az? Neki is el kell mennie nemi beteg gondozóba?

Nem is értem hogy kaphattam el. Nekem csak 1 kapcsolatom volt előtte, neki sok futó/egy éjszakás kalandja volt, de annak már 3 éve.

Azt is olvastam a kialakulása összefügg az immunrendszer legyengülésével. Nekem mindig is nagyon gyenge volt az immunrendszerem, gyermekkorom óta. Állandóan betegeskedem. Ezáltal még veszélyeztetettebb vagyok?

Kérlek adjatok tanácsot. Bármilyen információ jól jönne!

Nagyon félek!

Nem tudom senkivel megbeszélni, mert annyira kellemetlenül érint, hogy fertőzött vagyok! :(

Köszönöm



2012. okt. 2. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:

"Mi a teendő HPV fertőzöttség esetén, ez megoldható-e műtéti beavatkozással?


A HPV önmagában semmiféle műtétet nem indokol, sem alacsony, sem magas rizikójú vírus jelenléte esetén, mert a HPV-fertőzöttség nem betegség, hanem egy - a tudomány jelenlegi állása szerint - egy életre szóló, sem gyógyszerrel, sem műtéttel nem rendezhető vírushordozó állapot. Műtétre akkor van szükség, ha a cytológiai leletben olyan mértékű, a HPV által elindított hámnyugtalanságot tapasztalunk, ami az érintett terület kimetszését, és jól elvégzett műtét esetén ezzel az aktuális folyamat /de nem a HPV-fertőzöttség!/ végleges lezárását jelenti. Ilyen folyamat kialakulására sajnos egy életben többször is van lehetőség, de ennek a valószínűsége nagyon kicsi, mert annak, hogy a HPV rosszindulatú folyamat megindulását okozza, az összes fertőzöttet / a lakosság több mint 80 %-a!!!/ alapul véve, jelenleg maximum 1-2%. A fertőzöttség karbantartására tehát az általános immunerősítés, a stressztényezők, lelki, fizikai /földsugárzások/, kémiai hatások lehetőség szerinti kizárása az egyetlen hatásos és fontos lehetőség, és nagyon fontosnak tartom a hüvelyi ökoegyensúly folyamatos, napi rendszerességgel, pl. rendszeres tejsavas irrigálásokkal végzett fenntartását. Az immunerősítésnek folyamatosnak, a cytológiai ellenőrzéseknek szigorúan rendszeresnek /háromhavinak/ kell lennie.


Igaz-e, hogy a HPV fertőzés csak szexuális úton terjed?


Nem igaz! Ma, amikor a lakosság több mint 80%-a HPV-fertőzött, bizonyíthatóan bárhol, bárkitől és bármitől lehet fertőződni, a szexuális fertőződés esélye nem több, mint 50%, ami természetesen a különböző korosztályokban erősen változó."

2012. okt. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A HPV vírus az emberek nagy részében jelen van, igaz, aktivizálódni akkor szokott, amikor az immunrendszer legyengül. Nyugizzál. Önmagában semmi tennivalód nincs, csak annyi, hogy eljárj rendszeresen rákszűrésre a nőgyógyászhoz. Ha a citológus lát valamit majd, ami esetleg jelezheti egy rosszabb indulatú folyamat kialakulásának lehetőségét, akkor azt írja a papírodon és egy kis műtéttel rendbe is tesznek. Attól, hogy te fertőzött vagy, a gyerekeid nem lesznek azok. A párod már az ( férfinál nincsenek tipikus tünetek).

Elkapáshoz elég ha a bőr összeér ( így aztán még az óvszer sem véd). Évekig lappang és most előjött.

Erősítsd az immunrendszered és járj szűrésre ( mivel a tiéd magas kockázatú, így 3 havonta kell majd menned valószínűleg)és nyugodj meg. Nekem is most mutatták ki novemberben, először ráparáztam, de utánaolvastam és már nem is érdekel. Mondjuk engem csütörtökön műtenek.

2012. okt. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, hogy írtál! Kicsit sikerült megnyugodnom!!
2012. okt. 2. 15:03
 4/5 anonim válasza:
Nekem is ugyanez a bajom:)Nekem immunerősítőt adtak+óvszerben kell együtt lennünk
2012. okt. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, azóta elmúlt?
2022. máj. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!