Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Változhat a menstruációs...

Változhat a menstruációs fájdalmam erőssége? (lent bővebben. )

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Amikor megjön az első két nap iszonyatosan fáj a hasam, de úgy hogy szinte nem tudok semmit csinálni egész nap, csak szenvedni. A nospa pedig csak nagyon lassan hat és néha többet is be kell szednem mert visszatér a fájdalom! Pedig ez nem volt mindig így, az első néhány évben egyáltalán nem éreztem semmit a menstruációm alatt, ez a hasfájás csak kb. 2 éve van... Azt tudom, hogy terhesség után változhatnak a menstruációs szokások, de vajon akkor is ha befejezem a "kamaszodást" és a szervezetem teljesen kiegyensúlyozottá válik, mondhatni felnőtt leszek... :D
2009. aug. 7. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ugyanaz volt a problémám, mint neked, és az Algoflex M tökéletesen bevált (recept nélkül kapható) illetve van egy receptre kapható kék tabletta is (nem emlékszem sajnos a nevére), ami szintén megszüntette a fájdalmat, csak azért tértem át az Algoflexre, mert azt nem kell feliratni. Nospa nekem sem használt. Algoflexet akkor vettem be, amikor éreztem, hogy most nagyon rosszul leszek rövidesen, hacsak nem veszem be, utána feküdtem fél órát és utána semmi bajom se volt. (mondjuk aki nem otthon dolgozik mint én, ezt nem tudom hogyan oldja meg, tényleg borzalmas tud lenni ez a fájdalom... ) 30 éves nő vagyok, 14 évesen jött meg először, pár évig nekem sem volt annyira szörnyű, de aztán egyre rosszabb lett, ahogy te is írod. Talán örökletes mert húgomnak és anyukámnak ugyanez volt. Sajnos azzal nem tudlak biztatni (saját tapasztalatom alapján) hogy a kamasz évek elmúltával javul a helyzet... nekem nem javult, sőt... de talán a szülés után tényleg jobb, én februárban szültem, azóta először múlt hónapban jött meg, és akkor semmi fájdalmat nem éreztem! Jobbulást kívánok neked!
2009. aug. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is így vagyok,mint te.Nekem az erős fájdalmak kb. 4-5hónapja jelentkeztek,a múlt hónapban pl.olyan rosszul voltam menni is alig bírtam,és a sírógörcs kerülgetett.Bevettem egy nospat sz.rt sem ért,2óra múlva bevettem egy nospat+algopyrynt na az egy picit segített,de nem lettem tőle valami hej de jól.Ilyenkor az a legjobb ha pihenek,de félek a suliba mi lesz,csak abban bízok,hogy ne ott jöjjön meg:( Gyógyszer mindig van nálam,de hát múltkor sem használt sokat.

A nővéremnek olyan erős görcsei szoktak lenni,hogy neki a házi orvos írt fel apranax-ot,ez erős görcsoldó.Mikor én nagyon görcsölök van,hogy abból veszek be egy felet.Egy fél szem apranax nekem teljesen elmulasztja a görcseimet:)

Szerintem beszélj erről a házi orvosoddal,lehet,hogy ír fel görcsöloldót,ami hatásosabb a nospanal!

14/L

2009. aug. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kipróbálom az algoflexet is meg beszélek a háziorvosommal! :) Köszi a jótanácsokat!
2009. aug. 7. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!