Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló szedése mellett...

Fogamzásgátló szedése mellett 3 napig menstruálok. Normális ez?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátló nélkül világ életemben elég erős vérzésem volt, 6-7 napig is eltartott, mire teljesen elmúlt. Korábban is szedtem tablettát, a vérzés mennyisége csökkent, de azért 5 napig eltartott a menzeszem. Márciusban volt egy petefészek ciszta műtétem, utána kezdhettem el újra fogamzásgátlót szedni. Azóta 3 napig tart, az első napon van normális vérzésem, utána meg csak amolyan "barnázás". Normális ez?
2012. okt. 17. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is így voltam tabletta mellet! Nőgyógyászom javaslatára váltottam alacsonyabb hormontartalmúra, de attól sem változott a helyzet. Azt mondta, ne szedjek tovább tablettát mert egy idő után teljesen abba fog maradni a menzeszem. Azóta spirállal védekezem, a menzesz attól viszont kicsit erősebb, mint előtte volt bármikor de ez is normális. A spirált viszont nem mindenki bírja, van aki görcsöl tőle és le kell vetetni. Nekem évek óta nincs vele gondom. Kérd ki a nőgyógyászod véleményét, van választék manapság fogamzásgátló módszerekből! Ne aggódj viszont, baj nincs, ez csak jelzés hogy változtatnod kell:-) Minden jót!
2012. okt. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

22 vagyok, még nem szültem, szerintem a spirál számomra nem alternatíva. A műtét előtt közel 1 évig pedig óvszerrel védekeztünk párommal, nem szívesen térnék vissza rá.

2012. okt. 17. 10:33
 3/5 anonim ***** válasza:
igen normális, elve azt mondják a legegészségesebb ha az 3-4 napig tart a mensi.
2012. okt. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
viszont a ciszta képződést elősegíti a fogamzásgátló, ha elve hajlamod van rá gyakrabban ellenőriztesd. Sok nő ezért nem szedheti mert cisztái lesznek tőle.
2012. okt. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
én pont úgy tudom, hogy csökkenti a cisztaképződést a fogamzásgátló. Egyébként a műtét során endometriózist is találtak, és azt mondta a doki, hogy kezelésként vagy fogamzásgátlót szedek, vagy szülök :/
2012. okt. 17. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!