Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első tamponhasználatkor...

Első tamponhasználatkor mennyire gyakori a rosszullét?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy nem lehetek rosszul tőle vagy valami? Egyszer hallottam egy ismerőstől, hogy ő elájult és azóta félek a tamponhasználattól, de szeretnék átszokni rá, mert mégis csak kényelmesebb lenne..

Vagy inkább otthon próbáljam ki? Mert mindjárt mennem kéne el itthonról egész hétvégére :S


(menzesz miatt sosem volt rosszullétem az enyhe hasfájáson kívül!)

Előre is köszönöm a kedves válaszokat!! =)


2012. okt. 19. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire, ilyet még nem hallottam. Ha az ismerösöd rosszul lett, akkor vagy nem a tampontól, vagy csak hisztizett.


Szerintem is sokkal kényelmesebb, én 40 évig használtam, és soha nem volt vele semmi probléma.

2012. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__35508..

Ebben a kérdésben is volt vita a tamponról. Attól, hogy valakinek évtizedekig nincs tőle baja, másnak még lehet!!!

2012. okt. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én sem hallottam még róla, környezetemben sem volt ilyen, tehát mondhatjuk, hogy nem gyakori. Ha gondolod, először otthon próbáld ki, ha nem tetszene, bármikor le tudod váltani. Arra figyelj, hogy a legerősebb napon próbáld ki, mikor a vérzés mennyisége nagy, akkor a legkönnyebb feltenni, ugyanez vonatkozik a kivételre is, ha már megtelt, akkor könnyen kijön, ha száraz, akkor nagyon kellemetlen kivenni és felsértheti a hüvely belsejét. Olyan magasra kell tenni, ahogy csak bírod (először érzel majd egy kis ellenállást, az a záróizom, amin át kell tolni, az fogja majd tartani a későbbiekben). Mondhatnám, hogy addig kell feltenni, míg az ujjad el nem tűnik a hüvelyedben ;) Sok sikert és ne aggódj miatta :)
2012. okt. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az első és a második válasz megnyugtat :) De ott van a második válaszoló által belinkelt kérdés és az ott olvasható vita a témáról.... az az egy gond van velem, hogy nagyon hipochonder vagyok és nem akarok semmi fertőzést, semmi bajt elkapni. Viszont elegem van a betétből, kényelmetlennek érzem és hát nem is olyan megbízható átvérzés szempontjából... Nem tudom mit csináljak :(
2012. okt. 19. 14:17
 5/8 A kérdező kommentje:
* első és a harmadik válasz
2012. okt. 19. 14:17
 6/8 anonim ***** válasza:

amikor először próbáltam ki, énis elájultam, de az azért volt, mert nem volt kellő mennyiségű mensturációm+nagyon izgultam, bestresszeltem és keveset ettem aznap.. azóta énis használtam már és nem lett bajom, viszont vagy egy nagyon ritka betegség, a tamponallergia, ha kicsit utánanézel neten megtalálod..volt aki majdnem belehalt, de persze ez nagyon ritka

valaki mondott egy olyat, h el kell vesznie az ujjanka hüvelyben és akkor van jól felhelyezve! ez igaz? csak mert amikor én helyeztem fel, nem nyomtam be teljesen az ujjam, mégsem éreztem a tampont.. és két óráig ki is bírta (mini volt) akkor most jól csináltam vagy nem?

2013. jan. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Olyan nem igazán van, akinek a tampon után még az egész ujja beférne - nekem négy gyerek szülése után sem fér b- , a lényeg, hogy a záróizmon belül legyen a tampon hátsó vége.
2013. jan. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
de hol van a záróizom? ma reggel amikor felhelyeztem, nem éreztem hogy bennem van, tehát egy ideig jó volt, de utána mintha elkezdett volna kicsúszni! lehetséges hogy csak túlparázom vagy beképzelem?
2013. jan. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!