Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek az normális hogy...

Szerintetek az normális hogy miután kihúztam a tampont utána rosszullét jön rám?

Figyelt kérdés
először használtam és nem is biztos hogy attól van. de ha mégis? akkor most mi van? 13/L

2012. júl. 16. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha ez így van, akkor ne használj többet tampont.
2012. júl. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Ezt olvasd el! Első voltam.

2012. júl. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

"1./ ne használjunk havi vérzéskor tampont (a véres tampon nagyon jó baktérium és gomba táptalaj, ráadásul fertőzési kapuként szolgáló mikrosérüléseket okoz kihúzáskor). Folyással küszködő nők szinte kivétel nélkül tampont használnak.


Az Egyesült Államokban az 1980-as években kapott nagy nyilvánosságot a menstruációkor tampont használó nők körében előforduló toxikus shock szindróma, melynél a beteg élete csak az azonnal elkezdett kezeléssel menthető meg. (Bővebben lásd kicsit lejebb)" Konkrétan erre a részre gondoltam, de az még jobb, ha az egész oldalt elolvasod. Megint az első voltam.

2012. júl. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen! am ezek a rosszullétek csak néhány percig tartanak kb. 5-10
2012. júl. 16. 16:46
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Már az ókori egyiptomiak feltalálták az eldobható tamponokat, amik akkoriban papiruszból készültek.[forrás?] Az ókori görögök fapálcika köré csavart gézt alkalmaztak tampon gyanánt. Erről Hippokratész i.e. 5. századi írásaiban olvashatunk. Az első tamponok alapanyagai között megtalálható a gyapjú, a papír, növényi rostok, szivacsok, a fű és később a pamut is.


Ami ilyen régi találmány az nem lehet annyira rossz. Szerintem ez a sok blabla, hogy ilyen meg olyan fertőzést lehet elkapni tőle, az mese. Ha valaki tudja a női higienes szabályokat akkor semmi gond nem származik belőle...

2012. júl. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
az meglehet. csak most muszáj leszek azt használni..
2012. júl. 16. 20:11
 7/8 anonim válasza:
41%
miért muszáj azt használnod
2012. júl. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nyaralás, strand..csak 3 napot tudunk ott lenni és nem szeretném kihagyni a strandolást
2012. júl. 16. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!