Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen lett a nyaki uh-om...

Milyen lett a nyaki uh-om eredménye (pajzsmirigy miatt kellett)?

Figyelt kérdés

"Mélyen elhelyezkedő mérsékelten nagyobb,kifejezetten echoszegény pm.Azz isthmus is szélesebb,9 mm-es.A szerkezet diffuse durva,aprógöbös átépülés jeleit mutatja.Az isthmusban jobb oldalon 10 mm-es,bal oldalon 15 mm-es körülirtabb,nagyobb isodens göb látszik. A nyelvgyök és a nyálmirigyek szerkezete megtartott. Bal oldalon az SCM felső szélénél 2db 10 mm körüli,jobb oldalon a mandibula szöglet mögött hasonló méretű,reactiv centrumu nycs detektálható."


Már 1 éve járok dokihoz a pajzsmirigyemmel.

Természetesen most is fogok menni a dokimhoz az eredménnyel,de sajnos most pont jön az ünnep,szóval leghamarabb jövőhéten vagy azt követő héten jutok el.Ezért is gondoltam,hogy esetleg,ha valaki a leírtakról tud véleményt írni(tapasztalatból persze),azt megköszönöm.


2012. okt. 19. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy ezt a pajzsmirigyet ki kell venni :( (Erre próbálj fölkészülni.) Az elmúlt 1 év során nem küldtek még UH. vizsgálatra?
2012. okt. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1 éve voltam először endokrinológusnál.Akkor volt nyaki uh,írt fel gyógyszert és ennyi.Annyit mondott,hogy 3-4 havonta nézessem vérből(háziorvossal)a pm-et,valamint 1 év múlva teljes körű kontroll.Volt cukorterhelésem is.Mondta,hogy IR-em van,arra is kellene gyógyszer,de csak nőgyógyász írhatja fel.Jártam egyik nőgyógyásztól a másikhoz,mindegyik azt mondta,hogy nem indokolt,hogy felírják.Nem is ezzel volt a baj,hanem ahogy beszéltek az emberrel.Én akkor úgy döntöttem,hogy több orvoshoz nem megyek,mert úgy beszél némelyik az emberrel,mintha a se**ükből rángattak volna ki.Így utólag már bánom,hogy ezek miatt az "orvosok" miatt abbahagytam a vizsgálatokat,és egy kalap alá vettem az összeset.

Azt tudni kell,hogy szeretnénk babát,de nem sikerült még teherbe esnem.Végül csak elmentem egy nőgyógyászhoz,akit többen is ajánlottak az ismerőseim közül,és azt mondta,hogy nőgyógyász nem írhatja fel IR-re a gyógyszert,csak javasolhatja,endokrinológusnak kell felírnia.Tehát ennyit arról az endokrinológusról is.....És ez a nődoki egyúttal javasolt nekem egy endokrinológust.Elmentem hozzá,és amikor megnézte az 1 évvel ezelőtti nyaki uh eredményem,mondta,hogy neki egyáltalán nem tetszenek ezek a 2cm-es göbök....Ő küldött el,hogy csináljunk egy "friss" uh-ot,és majd meglátjuk,hogy kell e szövettant venni.Szóval röviden,tömören ez a történetem,és ez lett most a nyaki uh eredménye.Hát,nagyon várom már,hogy menjek a dokihoz és megbeszéljük az eredményt.

2012. okt. 21. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!