Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigy alulműködéssel...

Pajzsmirigy alulműködéssel milyen tüneteitek vannak? Gyógyszer szedésével elmúlnak a tünetek?

Figyelt kérdés
Nekem a Tsh: 23,5 T4 9,65Amiket olvasok elhízás - nem jellemző, szőrösödés: nem jellemző.

2012. szept. 24. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég szerteágazó tünetei lehetnek. Ez a lelet még kevés, több labor is kell hozzá, de mindenképpen gyógyszert fogsz kapni, amit életed végéig szedni kell. Ezzel az autoimmun folyamatot bár nem állítják le, de a hormonok szinten tarthatóak, így panaszod sem lesz.
2012. szept. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem azon kivűl hogy meghiztam, semmi más tünetem nem volt. Talán egy kicsit fáradtabb voltam mint máskor, de ezt inkább a sok munkára fogtam.

A gyógyszert életed végéig szedned kell, mivel ez nem gyógyitható, csak gyógyszerrel szinten tartható.

2012. szept. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az előző kettőnek!!!

Mi lehet még más? Ezt nekem a háziorvosom egy laborból állapította meg. Most kell mennem Uh-ra. Hízni nem híztam 170/60kg -bár korábban 50kg voltam. Ti hány évesek vagytok és milyen volt az Tsh. Egyre rosszabbul vagyok. Mennyi idő kell amíg beáll a gyógyszer?

2012. szept. 25. 09:43
 4/5 anonim ***** válasza:

szia, első válaszoló vagyok. Nekem hullott a hajam, reggelente teljesen fel volt puffadva a szemem, én is kb 10 kg-ot híztam, eltolódott a menzeszem, rekedtessé vált a hangom, az alaphőmérsékletem leesett 36 fok alá. Na én ezzel mentem el dokihoz, már tudtam, hogy mi a baj. (tanultam élettant, kórtant a suliban)

És ekkor volt a TSH-m 4,5!! Ez hiába van a referenciában benn, azt mondta a doki hogy ez egy 70 évesnek elfogadható, nálam (24 voltam) nem. Megnézték UH-al a pajzsmirigyemet és echoszegény volt, ami krónikus gyulladásra utal. A laborban az ún, antitireoglobulin értékem volt a normális négyszerese, az antiTPO normál volt érdekes módon. (nem szokványos, így csak a második doki diagnosztizált igazából, aki ezt is megnézte)

Most egyelőre szelént kell szednem, gyógyszert még nem, a TSH-m a kontrollon 2,5 volt! Aztán meglátjuk mi lesz később. Vannak esetek, amikor a szelén nagyon jó, de ezt a doki dönti el. A te esetedben már gyógyszer lesz, de ettől ne félj, mert teljesen természetes hormont kapsz, ezzel megoldódik minden.

2012. szept. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és a gyógyszer kb 2 hét alatt már segít.
2012. szept. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!