Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális az, ha 21 éves...

Normális az, ha 21 éves koromban még mindig van folyásom, SÜRGŐS LENNE?

Figyelt kérdés

Most derült ki, hogy a Candida gomba által jelentős mennyiségű bőrbetegségre tettem szert anélkül, hogy észrevettük volna. Nem ez a lényeg, de van egy sejtelmem, hogy ez is közrejátszik abban, hogy felteszem ezt a kérdést. Valószínűleg örököltem a hajlamot a gombás fertőzések öröklésére is.


Legegyszerűbben sajnos úgy tudom magam kifejezni, hogy még mindig van folyásom. Fehér a színe. Ez normális dolog 21 éves korban? Vagy ez nem jelentheti azt, hogy fertőzés van a nemi szervben is? Vagy csak én reagálom túl a dolgot és nincs semmilyen bajom odalent, és csak hisztéria, hogy már mindenben fertőzést látok?


Illetve a bőrbetegség (pityriasis versicolor) miatt kaptam Flucohexal nevű gyógyszert, ami állítólag gombairtó - nem tudom, hogy ez számít-e valamit abban, hogy a legtöbb ártó gombás fertőzést a szervezetemben kiirtsa. Ti mit gondoltok róla? Nagyon szépen köszönöm a segítséget!


2012. okt. 21. 22:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egyéb tünetek, mint viszketés nincs.
2012. okt. 21. 22:36
 2/12 A kérdező kommentje:
Ellenben jóval hamarabb elfáradok mind agyilag, mint testileg. Ezt valahogyan nem értettem idáig... most sem igazán. Lehet valami összefüggés a Candida gombával kapcsolatban?
2012. okt. 21. 22:45
 3/12 anonim ***** válasza:

hipochondria egy komoly betegség, kezeltesd!


folyása mindenkinek van, ezt 8. osztályban tanítják biológián, az, hogy kóros-e azt a bőr- és nemibeteg gondozóban megmondják...

2012. okt. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Expi ***** válasza:
A huvelybol tavozo feher szinu folyadeknak tisztito hatasa van es telyesen normalis! Ha azonban a szine sargara valt es esetenkent vert velsz felfedezni benne, na meg a szaga sem mondhato kellemesnek, akkor mindenkeppen korosnak mondhato , es erdemes folkeresni a nogyogyaszt!
2012. okt. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha nem kellemetlen szagú a folyás, és csak fehér vagy átlátszó, és nincs semmi tüneted, akkor normális.
2012. okt. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nemrég voltam nőgyógyásznál, és gombát látott nekem is. Kaptam kúpot, 10 nap mire elfogy. Mikor mondtam neki, hogy nem is gondoltam volna, hogy fertőzésem van, ezt a választ kaptam: "de hisz van folyása". Közöltem vele, hogy én úgy tudtam, hogy kis mennyiségbe, és ha nem sárgás, akkor az normális. Erre visszakérdezte, hogy honnét vettem ezt? :)

Azt mondta, hogy semmilyen esetben nem normális. Na már most én ezen annyit gondolkoztam már (hisz a csapból is az folyik, hogy a folyás kis mértékben teljesen normális) hogy újra rá fogok kérdezni. Biztos akadékoskodónak tűnök majd neki, de meglátjuk. Egyébként én is 21 vagyok.

2012. okt. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
utolso: az a doki hulye... de komolyan! Nem tudom hol vegezte a tanulmanyait de a helyedben jo messzire elkerulnem!
2012. okt. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6-os kenettenyésztést csinált az az orvos? vagy csak feleslegesen irkál gyógyszereket?
2012. okt. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Az eredményért jövőhéten kell hívnom, amikor elfogyott a kúp, és ha nem szűnt meg a folyásom, vissza kell mennem. Mondtam neki, hogy én úgy tudtam (közben meg olyan hülyén nézett ki a dolog, hogy a beteg magyarázza el a dolgokat az orvosnak), hogy ovulációkor szokott tojásfehérjés váladék folyni. Ő meg csak nézett rám tágra nyílt szemekkel. :) Érdekes szitu volt. Pedig nem ma kezdte a pályát.

Nem hagyom annyiba a dolgot, még konzultálok vele ezzel kapcsolatban.

Egyébként a kenettenyésztést hogy kell elképzelni? Azt ott helyben megcsinálják a nőgyógyászok?

2012. okt. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha valakinek a nőgyógyásza tenyésztés nélkül felír valamit, azt az embert gyorsan le kell cserélni...


Van akinek van folyása, van akinek nagyon kevés, így észre sem veszi szinte. Azoktól kérdezem, akik azt mondják, hogy a folyás nem normális, szerintük a hüvely hogy tisztul???

Peteéréskor átlátszó-fehéres ragadós váladék távozik (nekem is minden hónapban)


Kérdező, még soha nem voltál nőgyógyásznál? Nem csináltatott tenyésztést?

2012. okt. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!