Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szakrendelői vagy magánnőgyógy...

Szakrendelői vagy magánnőgyógyászat? 17/L

Figyelt kérdés
A szakrendelőben ugyan az van, mint a magánorvosnál, csak ingyenes? Első nőgyógyászati vizsgálatra mennék, de nem vagyok tisztában az árakkal és vizsgálatokkal. Milyen vizsgálatot csinálnak, vagy mit kérjek? Tájékoztatnátok, légyszives? Köszönöm a válaszokat! :)

2012. okt. 22. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Régebben a magánnőgyógyásznál jobb volt a felszerelés, nem kellett külön ultrahangra, ilyesmire elmenni.

Az Sztk ingyenes. Általános vizsgálat, esetleg rákszűrés. Ez utóbbi kicsit fájhat, de nem vészes. Tudd, hogy mikor menstruáltál utoljára, és mikor volt az első menszeszed, el kell mondanod, hogy voltál-e már fiúval és hogyan védekeztek. Mondd el, mi a panaszod, vagy hogy gyógyszerért mész-e. Az orvos ez alapján dönti el, hogy mit vizsgál és hogyan. Vegyél hosszú pólót vagy szoknyát. Beszéld meg anyukáddal, hogy mész, vagy egy barátnőddel. Érdemes megbeszélni, mert lehet, hogy jobban tudja, melyik orvoshoz érdemes menni. Melyik kedves, szimpatikus, normális...

2012. okt. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, ugyanaz van. De általánosságban a magándokinál kevesebbet kell várni, egy helyen van az összes dolog (pl. a rendelőben van az UH, nem kell külön egy másik rendelőbe menni miatta) és több idő van a betegre. Emiatt ált. magánban a dokik alaposabbak, mint az sztk-ban.

Szerintem ha nincsen problémád, csak mondjuk rákszűrésre mész, akkor simán jó az sztk is.

De ha vmi gondod van, akkor lehet érdemesebb rááldozni a pénzt.

De persze vannak dokik, akik az sztk-ban is nagyon rendesek és alaposak.

2012. okt. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Friss élmény: magándoki kedves, beszélget veled, aranyos, mindent elmagyaráz, kórházi doki bunkó, leereszkedő, miközben öltözöl és nem is láttad még akkor kezd el kérdezgetni, nem magyaráz semmit, nem érdeklik a kérdéseid. (Sajna nekem vetélésem volt, ezért jártam meg mindkettőt.) Vizsgálatban nem volt különbség, de a bánásmód megéri azt az 5-10000 Ft-ot. (Nekem legalábbis.)
2012. okt. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos az SzTK-ban előfordul nem is ritkán, hogy direkt "szivatnak" azért hogy a "magánba" tereljenek.
2012. okt. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha első alkalommal mész akkor én női dokit keresnék, akinél azért nem annyira kínos a vetkőzés és a terpesztés, mint egy férfi elött. Ő mégiscsak "kollegina".
2012. okt. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!