Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek? Hüvelygombám van,...

Mit tegyek? Hüvelygombám van, de nem merem elmondani anyukámnak, mert félek hogy orvoshoz visz!

Figyelt kérdés
14 éves vagyok , még nincsen menstruációm . Lehetséges hogy a gomba miatt van ? Egyébként anyukámmal még soha egyetlen szót sem váltottunk az ilyen lányos dolgokról . Van egy nővérem is, de még vele sem dumáltam erről . Én nagyon szeretnék tőlük segítséget kérni , de nagyon félek , hogy orvoshoz visznek!!!! Ez a rémálmom ! Kérlek adjatok tanácsot !!!
2009. aug. 9. 21:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Kipróbálhatod a Canestent is, reklámozzák a tévében. De ha nem használ, akkor muszáj lesz elmenned orvoshoz! Egyébként bárhol össze lehet szedni egy jófajta gombás fertőzést, elég ahhoz, hogy kimész a strandra, vagy egy nyilvános vécében is akár. Kérj nyugodtan tanácsod anyukádtól, ha nem kezeled a problémát, sokkal rosszabb lesz!
2009. aug. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne rémálom, ha orvoshoz visznek? Nem ez a normális eljárás, ha valakinek valami baja van?

Azt pedig miből gondolod, hogy gombád van? A gombának sok tünete lehet, de a menstruáció elmaradása nem tartozk közéjük.

Bezsél anyukáddal vagy a nővéreddel, az orvostól pedig ne félj, az a világ legtermészetesebb dolga, hogy az ember háziorvoshoz, fogorvoshoz és nőgyógyászhoz jár.

2009. aug. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az orvost nem tudod lekerülni, mert csak egyre rosszabb lesz - de nem kell töle félni, nem történik veled semmi rossz. Minél elöbb beszélj valakivel, ha másnak nem mered mondani, az iskolaorvos is tud segiteni.
2009. aug. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A hüvelygomba nem egy hatalmas probléma, ne ijedj meg!!Szerintem anyukád és a nővéred is a legjobbat akarja neked, ne félj kérdezni tőlük!Nekem is volt már egyszer, nem mentem orvoshoz, anyukám megvette a Canesten combit, amit reklámoz a tv.Recept nélkül kapható, így ha nem is szólsz senkinek(bár szerintem neked is jobb lesz, ha elmondod valakinek, akiben megbízol pl.anyukád), akkor is megoldódik a probléma.Mielőbbi gyógyulást!

2009. aug. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez bizony baj, hogy nem váltottatok ilyesmiről szót, az anya dolga, hogy felvilágosítsa a lányát. Még mindig nem késő, ha leülsz vele és elmondod, hogy milyen tüneteket tapasztalsz. Remélem hogy elvisz orvoshoz. Az orvos kenetet vesz, ami teljesen fájdalommentes, elküldi bakterológiai vizsgálatra és az eredménytől függően ír fel gyógyszert, vagy kúpot. Az orvosnál meg lehet említeni azt is, hogy még nem menstruálsz. Ha már ez rémálom, akkor mi lesz később amikor már szexuális életet élsz. Mert akkor félévente menned kell majd vizsgálatra a fogamzásgátló gyógyszer miatt. Egy nem megfelelő kúppal, vagy krémmel félre is kezelheted, mert nem tudod, hogy milyen tipusú gombád van és egyáltalán az van e. Szóval beszélj anyuddal, mint nők egymás között:)
2009. aug. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
87%
Nem biztos, hogy nőgyógyászhoz kell menni. A lányomnak is volt és a háziorvos adott rá krémet. Azért jobb lenne ha beszélnél az anyukáddal.
2009. aug. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

mik a tünetek? viszket, csíp a pisi? v mi? egyáltalán hüvelygomba? odamész anyudhoz, NE azt mondd neki h hüvelygombám van hanem pl...

tvzik odamész: "anya.. mostanában nagyon viszket ott lent.. v nagyon csíp "szoval elmondod h mi a szitu + hogy "mit csináljak vele?" anyud felnőtt nő, tudja mit kell tenni.:) nem fog nőgyógyihoz rángatni, csak ha a háziorvos is aztmondja. és ő ottlesz veled. nyugiii. nemgázos egyáltalán:D

2009. aug. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
22:11-es légyszi ne beszélj már rá egy kislányt, hogy fogamzásgátlóval tönkretegye a szervezetét! egyáltalán nem normális dolog azt szedni, mint ahogy a válaszodban sugallod.
2009. aug. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ne akard az orvost elkerülni, nehogy valami nagyobb baj legyen!!!
2009. aug. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

ezek a tüneteim:

viszket

a fehér folyásom kicsit sárgás színű

viszont csípni nem csíp

2009. aug. 10. 08:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!