Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nemrég jött meg a menstruációm...

Nemrég jött meg a menstruációm (ez az első). Mire kell majd odafigyelnem és hogy bírom ki az estét? Nem annyira jön de csak tisztasági van itthon :S

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem fáj :D

kicsit örülök is neki mert már ideje volt...novemberbe leszek 15 éves, 165cm vagyok és 40 kiló. De félek, hogy mi lesz este..nehogy hirtelen megfájduljon valamim vagy ilyesmi...most egyáltalán nem fáj..és mikorra áll be?


2009. aug. 10. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:

ha fáj vegyél be cataflamot.. ha van otthon:) és holnap miondenképpen szerezz be normális betétet

t

2009. aug. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más és más. van, akinek soha nem fáj, van, akinek az első perctől fogva. nekem az első két évben egyáltalán nem fájt, azóta viszont úgy, hogy lábra se bírok tőle állni, hányingerem és hidegrázásom van, na meg pokolian fáj.


Eleinte ne várd, hogy rendszeres lesz. Az első után nekem 3 hónapig nem volt semmi, aztán jött meg másodszor. Az első két évben arra lehet számítani, hogy összevissza jön meg, sokat késik, ki is marad.

2009. aug. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerezz be holnap rendes betétet. Always (nehéz napokon éjszakait használok nappal is:)) Libresse. Most fogom majd először kipróbálni a tampont is. Azt is használhatsz majd következőkor, de szerintem ráérsz vele...ha akarod o.b. minivel kezdj. De úgyis kifogod tapasztalni mi a jó neked. Én meguntam a betétet, mert zörgött, nem mehettem be a vízbe se (balatonnál voltam 1 hetet), elmozdult akkor átütött. Szal elegem lett. De aztán most majd kipróbálom a tampont, de ha nem lesz jó akkor visszaállok a betétre, meg a betétről nem is tudok lemondani, mert estére azt fogok használni. Amúgy nekem is az első évben nem fájt, nem is görcsöltem, nemrég kezdtem el már érezhetőbben görcsölni. De nem veszek be semmit, vagy csak néha algoflexet, de az az érzésem, hogy az se használ. Én nekem 14 évesen jött meg először és most 16 éves vagyok. 2 év alatt sem állt még be napra pontosan és nem is fog szerintem, hacsak nem kezdek el szedni fogigátlót (amit nem akarok, mert fölösleges). Nekem a 2 év alatt annyi történt, hogy hónap végére 22-25-körül jön meg. Ennyi, de ez is csoda.

16/L

2009. aug. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

És ami a legfontosabb: hacsak egy kicsi bizalom is van a kapcsolatotokban, szólj anyukádnak, vagy ha van, nővérednek! Használhatóbb tanácsokat fognak tudni adni, mint egy arc nélküli fórum. Pl. megmutatják, hol van a betét meg a fájdalomcsillapító.:)


Gratulálok!

2009. aug. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!