Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció első 2 napjában...

Menstruáció első 2 napjában elviselhetetlen fájdalom ellen mit lehet tenni? Már minden kipróbáltam: gyógyszerek, melegbe lenni. Stb. De semmi nem hat.

Figyelt kérdés
A fogamzásgátló lenne az utolsó megoldás? Esetleg valakinek valamilyen házi praktika? (17 éves lány)
2011. nov. 16. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ismerős téma... én sem tudom "elmulasztani" a fájdalmat 2 napig... maximum tompítani tudom, a 400 mg-os sárga advilból szoktam egyszerre 2-őt bevenni. Nyilván nem egészséges, de ezzel legalább elviselhetővé válik, és tudok dolgozni, mert enélkül ki sem bírnék kelni az ágyból. A nődokim mindig azzal vigasztal, hogy ne aggódjak, ilyen fájdalmak mellett a szülés majd gyerekjáték lesz... hát köszi... :)
2011. nov. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
irass fel magadnak fogamzásgátlót, ha van párod ha nincs. ugyanez volt a gondom évekig és mióta 2,5 majdnem 3éve szedem a gyógyszer (gestomix) azóta semmi bajom. nagyon nekem való ez a kis bogyó, nélküle már el se tudnám képzelni:) elmúlt a rémálom, az első nap mindig rosszul voltam de olyan szinten hogy pár mp-re szinte eszméletemet vesztettem, ment a hasam egésznap, görcsöltem és kb 4-6szor hánytam, rázott a hideg, folyton meleg kádvízben ültem. a fogamzásgátló az egyetlen gyógymód!! én is minden egyebet kipróbáltam...
2011. nov. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló lehet ugyan "gyógymód", de megszívathat rendesen... én pont azért nem ajánlottam, mert nekem teljesen felborította a hormonháztartásom a több évig szedett gyógyszer, és most küzdünk a babáért több mint egy éve, hogy végre összejöjjön... szóval megoldás lehet ugyan, de gondoljatok a következményekre is!
2011. nov. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha tényleg olyan rossz, akkor lehet nem csak ilyen típus vagy, endometriózisod is lehet.

És egyetértünk elsővel abban, hogy nem épp a legjobb megoldás a fogamzásgátló.

Még bepróbálható előtte a Mastodynon cseppek, cickafarkfű tea.

2011. nov. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Ki fogom próbálni a tippeket... és ha nem válik be nem tudom mi lesz. Fogamzásgátlót nem akarok szedni még úgy se, hogy élet nemi életet mert korainak tartom 17 évesen. Ezért keresek más megoldásokat. Viszont az utolsó válaszoló nagyon megijesztett miután utána néztem a dolognak. :S
2011. nov. 17. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!