Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 42 évesen lehet-e menopauzám,...

42 évesen lehet-e menopauzám, mert 43 napja nem menstruáltam? A terhességi tesztem negatív lett.

Figyelt kérdés
Nem a reggeli vizeletet vizsgáltam. A hüvelyváladék a 30. nap környékén nyúlós volt, majd fehérebb szárazabb lett. Azóta már nincs is. Mi történhetett?

#menopauza vagy terhesség
2012. nov. 2. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdődhet persze, de leginkább peteérésed maradhatott ki. Lehet hogy majd 53-56 napra megjön.
2012. nov. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha 30. nap körül volt nyúlós folyásod, akkor simán lehet, hogy csak az ovud tolódott ki. Ez persze jelentheti a menopauza közeledtét is.
2012. nov. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hormon tapasz szükségeltetik-e ilyenkor?
2012. nov. 2. 23:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább pre-menopauza, vagyis a megelőző állapot. Én 45 éves vagyok és kb. két havonta jön meg, az orvos szerint az egyik petefészkem már nem működik megfelelően. Mivel nincsenek panaszaim, a menstruációm erőssége normális, így nem javasolt semmilyen kezelést.
2012. nov. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen lehet, sajnos manapság már 30körül is elő fordulhat. Mindneképp menj el egy hormon vizsgálatra.
2012. nov. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mikor jött meg tiniként legelőször? ha korán,előbb is fog elmúlni. úgy tudom,hogy amikor megjön először kb 40 évet kell rászámolni és akkor fog elmúlni. de lehet hogy nem így van. nagyimnak megjött 15 évesen és 55 évesen múlt is el. én is hallottam olyanról,hogy egy nőnek 33 évesen elmúlt.
2012. nov. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Még szerintem nem. Várj , hogy mi lesz. A hormon pótlást minél inkább ki kell tolni és csak rendszeres orvosi felügyelet és évenkénti mammografia mellett ajánlott.

2012. nov. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segített nekem, főleg lelkiekben. Ma, hogy véget ért a szünet,akartam elmenni a nőgyógyászhoz,de reggelre megjött. Eddig a menzeszem 26, 27, s a legultolsó 20 napra jött. Most azonban valóban kimaradhatott egy hónap, mert a 47. napnál járok. Teherbe eshetek-e, ha így fog menni tovább, hogy egy hónap kimarad, egy hónap megjön?
2012. nov. 5. 08:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze, teherbe eshetsz addig, amíg van menstruációd bármilyen időközönként, legfeljebb az esélye már kisebb.
2012. nov. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy szeptembertől november elejéig 47 napra jött, viszont azóta 29 naponként megjön. Ha igaz az egyik válaszoló kommentje: mivel 13 évesen jött meg először, + 40 év= 53 évesen kell, hogy elmúljon. Akkor még van 10 évem? Úgy örülök, mert már azt hittem igazak a korai menopauzára utaló vélemények. A baba még nem jött.
2013. jan. 2. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!