Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elég súlyos a problémám....

Elég súlyos a problémám. Depreszzió? Pánikbetegség? Nemtudom! De már elviselhetetlen. Lent bővenn.

Figyelt kérdés
Nem is tudom mikorra nyúlik vissza az egész... Régebben kb 1 éve iszonyatos idszaka volt az életemnek... nem volt életem.. nem volt sok barátom... ihtton voltam.. tanultam.. suliba mentem.. anyámékkal voltam.. ennyi volt. belebetegedtem (gyomor ideg..fekély) ... lelki okai voltak.. aztán ezek a problémák megoldódtak.. lett barátom, gyakorlatilag ő adott nekem életet. szó szerint életet. barátokat. :) stb.. utóbbi idóben szüleimmel megromlott akapcsoltom. a barátom miatt.. (15vagyok).. szerintük n fiatal vagyok, és elegük lett belőle.. aztán voltak perpatvarok, mert néha néha füllentettem nekik..pl h elmentem délután valahova (pl barátommal) és aztmondtam h a barátnőimmel leszek.. és ezek halmozódtak, és a vége bizalatlanság let..de mért csináltam én ezeket? mert maximálisan tiltottak. volt, amikor ki se engedtek itthonrol. még aház mellé se h leüljek levgőzni.. aztán a problémák nem általánossá, hanem rohamszerűvé váltak. pl utóbbi két hétben.. valamikor teljesen normális vagyok. jön 1 ilyen. és úgy érzem, h sarokba szorulok. teljesen ezzel tudom leírni. h itt mindnenek vége van. és sarokba vagyok szorítva. és izsonyatos... legtöbbször majdnem öngyilkosságba menekülök.. régebben nem voltam agresszív egyáltalán. van amikkor iylenkor mind1 h mit.. csak törjek zúzzak valamit. és fizikaliag is rosszul leszek.. elkezdek hányni, sírórohamaim vannak. eza rpobléma majndem minden nap előjön, de sokszor mintha elvágnák. új jön és úgy megy. de néha kihat a hétköznapokra. a tudat, h ilyen lehet. szerencsére a barátom és pár megbízható barátnőm segít, és mindig ők segítenek ki a bajból..tgenap ott voltam, h bevettem 1 nyugtatót. (bevetetett velem barátnőm)... szüleimmel hál istennek picit jobb lett a kapcsim, mert már kezdenek megijedni ezen. segítség! mit tegyek? most hála istennek nem vagyok rosszul, de bármikor jöhet!:S nemakarom!
2009. aug. 11. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Se nem depresszió, se nem pánik betegség. Nekem hisztériás figyelemfelkeltő rohamoknak tűnnek. Ezek lehetnek akaratlanok is. Szerintem kérd szakember segítségét, hogy könnyebben túl legyél ezen az időszakon. A barátnőd nyugtatója egyátalán nem megoldás és a nem megfelelő nyugtatószer bizony csak ronthat a helyzeten. Menj pszichiáterhez! Segíteni fog.
2009. aug. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
tuom h nem megoldás a nyugtató. SŐT!. igenazlesz.. egyenlőre azon goldolkozom, h hogyan beszéljek anyáékkal erről.. mert látják.. de ami én érzek.. az a durva..:S
2009. aug. 11. 21:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem őszintén elmondhatod a szüleidnek amit gondolsz és amit érzel. Azt is, hogy szeretnél, orvoshoz menni, mert úgy érzed, neked egyedül nem megy másképp. A terápia alatt valószínűleg anyudékkal is beszélnek és rendeződik majd a kapcsolatotok. Te jobban érted majd őket, ők pedig téged. :)
2009. aug. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem már az is nagyon jó dolog, hogy így átlátod a helyzetet, és szavakba tudod önteni az érzéseidet. Ez az első lépés a változás felé, ügyes vagy! Szerintem is egy jó pszichológus tudna segíteni Neked. (Én is járok, szerintem tök jó! Bár néha nehéz kimondani a gondolataimat, de utána úgy megkönnyebbülök.)
2009. aug. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt így nehéz megmondani, mi a pontos bajod, lehet depresszió, de az is lehet, hogy a kamaszkorod velejárója ez a szélsőséges viselkedés. mindenkinél másképp cseng le a kamaszkor, valaki nem változik semmit, más meg egyszerűen kifordul önmagából. engem a felnőttkor küszöbén (kb 20 éves koromban) ért el a depresszió. ahogy már írták, nagyon jó, hogy felismerted, hogy nincs rendben veled valami. el kell menned egy pszichológushoz, akihez majd beszélgetős terápiákra jársz, és segít átalakítani a hibás sémáidat a fejedben és újra kiegyensúlyozott lehetsz. nyugatókat pedig orvosi felügyelet nélkül ne szedj.
2009. aug. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!