Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Inzulinrezisztencia vizsgálat!...

Inzulinrezisztencia vizsgálat! A háziorvosomtól kérhetem? Ő el tud küldeni ilyen laborbavizsgálatra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két éve diagnosztizálták nálam a PCO-t. Elég nehezen derült ki a probléma, orvosok nem igazán vették szerintem először komolyan, na nem ez a lényeg. Akkor csináltak labort, ahol nézték a z inzulint is, rendben volt, ez volt két éve. Azóta visszamentem kontrollra (mert az orvos mondta, amikor felírta a fog. gátlót a problémára) hogy menjek majd vissza, erre most csináltak egy sima labort. Az orvos szerint nincs szükség egyébre. De én aggódom! A háziorvostól tudok ilyen vizsgálatot kérni ami ilyen terheléses? És ha ki is derül, hogy kialakult, akkor most jó ha én a nőgyógyászati endokrinológiára járok? vagy ezzel a belgyógyászati endokrinológia foglalkozik? már nem értem mi van.


2012. nov. 3. 20:34
 1/8 A kérdező kommentje:
És mi van akkor ha már tegyük fel egy vagy másfél éve inzulinrezisztenciám van, de eddig nem kezelték? Lesz ennek akkor komoly következménye?
2012. nov. 3. 20:35
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem házidoki nem tud beutalni, endokrinológustól kell beutaló.
2012. nov. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

éhgyomri vércukrot néztek?

Ha az normális nem valószínű, hogy inzulin rezisztenciád lenne.

2012. nov. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Második: IR-t csak terheléses cukor- és inzulinvizsglattal lehet kimutatni. Attól, hogy az éhgyomri vércukor jó, még simán lehet IR-es.
2012. nov. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, aaz éhgyomri cukrom 4,8-as lett, az teljesen jó, de tudom attól lehet IR-em. JAj most parázok azért, mert mi van ha régóta van és nem kezelték? Ráadásul nem is veszem mindig komolyan a diétát sem..
2012. nov. 3. 20:47
 6/8 anonim ***** válasza:
csak endokrinologus adhat rá beutalót.
2012. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
értem, de akkor az jó ha a "nőgyógyászati" endokrinológiára megyek vissza? ahova eddig jártam? mert két éve ott küldtek ilyen jellegű laborba, csak akkor még jó volt.
2012. nov. 3. 22:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a belgyógyászati klinika endokrin részlegére járok pco+ir miatt.
2012. nov. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!