Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mire számíthatok? Ma kaptam...

Mire számíthatok? Ma kaptam meg a terheléses cukorvizsgálat eredményét, de szakrendelésre csak egy hónap múlva kaptam időpontot.

Figyelt kérdés

A következő eredményeket produkáltam:


Glükóz 0': 4,9 mmol/L

60': 8,9 mmol/L

120': 2,9 mmol/L


Inzulin 0': 13,4 mIU/L

60': 189,5 mIU/L

120': 15,6 mIU/L


HOMA index: 2,9



2012. szept. 10. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
A glükóz teljesen jó, az inzulin méréshez nem értek :(
2012. szept. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bár nem sokat értek hozzá (ezért is kérdeztem meg), de az biztos, hogy a glükóz eredményeknél a 120 perces még csillagos is (3,8-tól jó), és ha jól olvastam 2 alatt pedig már eszméletvesztés is könnyen bekövetkezhet, így én ezt nem nevezném "teljesen jó"-nak!
2012. szept. 10. 19:31
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Az alacsony érték nem jelent semmi rosszat...
2012. szept. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha nem értesz hozzá, akkor miért kell tanácsot adni? Ajánlom figyelmedbe a wikipédia cikkét a hipoglikémiáról! Íme az idevágó rész, hogy az "alacsony érték nem jelent semmi rosszat":


Alacsony vércukorszint (hipoglikémia)

Inzulin túladagolása, vagy a táplálékkal való túl kevés szénhidrát felvétele hipoglikémiát okoz. A hipoglikémia fogalma nem pontosan definiált, általánosan alacsony vércukorszintről beszélünk, ha a vércukorszint 40–60 mg/dl (2,2–3,33 mmol/l) alá esik. Súlyos hipoglikémia esetén a diabéteszes beteg általában külső segítséget igényel, mert egyedül nem képes megfelelő reakciókra.

A hipoglikémia patológiás (kóros) állapot, amely ennek megfelelően kellemetlen érzetekkel társul. Normális esetben egy idegi és hormonális ellenreguláció lép működésbe, és a vércukorszint megemelkedik. Mivel a szervezet (elsősorban a máj és az izom) komoly glükóztartalékokkal rendelkezik, valamint a máj folyamatosan képes a glükóz újratermelésére (glükoneogenezis), a kiváltó októl függően a szervezet képes a vércukorszint megemelésére és ezzel a hipoglikémia[34] megszüntetésére.

A hipoglikémia tünetei az idegi és hormonális ellenreguláció következtében lépnek fel, és egyénenként jelentősen különbözhetnek.

2012. szept. 10. 19:45
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos elég szomorú cukorbeteg létedre, hogy nem vagy tisztában ilyen alap dolgokkal! Idéznék tőled: "Az alacsony érték nem jelent semmi rosszat...", ez alapján minél kevesebb van a véredben, annál ideálisabb a szervezeted számára? Szerinted a 0 mmol/L glükózszint az ideális, mintha a glükóz valami méreganyag lenne?


A glükóz az élő szervezet számára nélkülözhetetlen a vérben, ha nem lenne a véredben, akkor már halott lennél... Sőt, bizonyos szint alatt sem lehetséges az élet nélküle... A normális értéke éhgyomorra 3,8-6,00 mmol/L között van, terhelésnél ez a skála nyilván kicsivel feljebb van.


Honnan veszed, hogy nem vagyok cukorbeteg? Ezt még én sem tudom az eredmények alapján, de az biztos, hogy valami rendellenesség van a 2,9-es cukorszint miatt...

2012. szept. 10. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!