Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vártad ez első menzeszed?...

Vártad ez első menzeszed? Mikor, hol jött meg? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

nekem októberben jött meg először. nagyon vártam,de amikor megláttam,nem reagáltam a várt módon. nekem otthon,wc-n vettem észre.

csak azt szeretném tudni,hogy mások hogy reagáltak rá. van 2 húgom,igaz még a nagyobb még csak nem is iskolás,de ha nekik előbb jön meg mint nekem,például 10-12 évesen,akkor hogyan segítsek nekik? ahogy elkezdenek majd serdülni,szóljak nekik a dologról?a mai lányok előbb érnek,ezért aggódom.3 év van közöttük,így nem lenne túl nagy különbség kettejük között.

Ti hogyan magyaráznátok el? Én 9 évesen tudtam meg mi az,a barátnőmtől. És nem akarom,hogy suliban halljanak majd róla hülyeségeket.

14L



2012. nov. 4. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Én első 2 nap oda sem mertem nézni. Aztán szép lassan hozzá szoktam. Mai viszonylatban tényleg késöbb jött meg neked, mivel manapság 10-12 éves korban jön meg a legtöbb lánynak.

Ha elérik a 9-10-et ülj le velük megbeszélni, elmagyarázni mindent. Igaz ez nem a Te feladatod lenne hanem Anyukátoké.

2012. nov. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont 15 évesen jött meg, a szülinapomon, és amikor megláttam, elkezdtem remegni, nem számítottam rá. Eléggé túlreagáltam a dolgot. De előtte nagyon vártam már hogy megjöjjön.

A többit pedig az előző válaszoló leírta. :)

2012. nov. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

nekem is anya mondta volna el,de mi van ha ők is majd a suliban hallanak róla? nekem szerintem még nem mondta volna el,csak 11-12 évesen,viszont én már 9 évesen megtudtam,mérges is volt a barátnőmre hogy ő mondta el. és amúgy is én szeretnék pár dolgot elmondani,mert még értek a nyelvükön és talán jobban is el tudnám mondani,mint anya. én azt is tudom,milyen hormonoktól jön kétre a menzesz(fsh,lh,stb) anya meg ennyire részletesen nem tudja.

ja és még azért akartam másokat is megkérdezni arról,hogy kinek mikor hol jött meg,mert majd el tudom mondani,egyeseknek milyen körülmények között jött meg,szal készüljenek fel rá.

2012. nov. 4. 17:37
 4/10 A kérdező kommentje:

úgy vagyok vele,hogy nem jött meg annyira későn,sőt,ahhoz képest előbb is jött mint vártam. azt hittem,majd 15 évesen fog. nem is beszélve arról,hogy 13 évesen jött volna,csak volt pár dolog(most nem mondom el),amik közrejátszottak abban,hogy eltolják.

am köszi :)

2012. nov. 4. 17:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia bocsi lehet nem ide tartozik vagy lehet nem szeretnél rá válaszolni de miért jött volna meg 13évesen neked vagy mi tolta el amit az előbb említettél?

(nem haragszom meg ha nem mondod el, csak nem értem, hogy hogy lehet ilyen)

2012. nov. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Durva hormonkezelésen kívül semmi más nem tudja eltolni.
2012. nov. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
stressz(inkább depresszió),hiperhidrózis, pajzsmirigy alul működés gyanú,majdnem anorexia nervosa... soroljam?!
2012. nov. 5. 18:09
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Uhh ez durva...:S Sajnálom, hogy 13 évesen ilyen bajaid voltak.
2012. nov. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

igen,sírtam is eleget :( még fel sem nőttem,de már ilyen bajaim voltak...

de azóta valahogy tudtam rendezni a dolgokat,így örülök hogy egyáltalán 14 évesen megjött. azt hittem 15-16 évesen fog.

köszi a segítséget(már aki segített)!

2012. nov. 7. 16:15
 10/10 anonim ***** válasza:

11 éves voltam, otthon jött meg, egyik reggel, ahogy ültem fel az ágyban. Baromira nem vártam és utálom azóta is.

Szerintem ezt hagyd anyukádra, a kicsiknek úgyis mindegy lesz, hogy ez milyen hormontól meg hogy van.

24N

2012. nov. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!