Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intim területen érzékeny...

Intim területen érzékeny bőrrel mit lehet ilyenkor tenni? (borotválkozással kapcsolatos, bőv. Lent. )

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok,körülbelül 1-2 hónapja kezdtem el szőrteleníteni ott lent.Eleve mindenhol nagyon érzékeny a bőröm,intim részeknél pedig az átlagnál jobban,és borotválkozás után sokszor lesznek rajta apró pattanások,pörsenések:S van valami házi praktika ennek a kikerülése végett?
2012. nov. 4. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem élsz nemi életet(remélem nem) teljesen felesleges szedned teljesen, persze a bikini vonal az más, mert ne lógjon ki a bugyiból de a többi helyen minek kinzod a bőröd, feleslegesen???
2012. nov. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem,természetesen nem élek nemi életet.egyszerűen (szerintem) higiénikusabb,és valahogy mindig kellemetlenül éreztem magam tőle,javított a közérzetemen is.
2012. nov. 4. 20:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Intim kozmetika?!?

Gyantázás? Hosszabb hatású mint a borotva.

2012. nov. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, hogy a csupasz punci higiénikusabb. Nem ezen múlik az ápoltság. A szőrtelenítés csak egy hülye újkori divat. 20-30 éve még minden nőnek szőrös puncija volt, mégis ápolt volt. Egyébként a szőr pont, hogy védi a hüvelyt a fertőzésektől.
2012. nov. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt elhiszem, hogy kényelmesebb szőr nélkül, de ha már ilyen fiatalon szőrtelenítesz, akkor kérlek, a saját érdekedben, menj szakemberhez. Van úgynevezett mézemulziós gyanta, ami kíméletes a bőrhöz, a szőrt viszont maradéktalanul eltávolítja. Ez természetesen kereskedelmi forgalomba nem hozható, kozmetikusok viszont használhatják. Ha nagyobb városban élsz, biztos van olyan kozmetikus, aki foglalkozik vele. Ha meg nem, akkor ott a cukorgyanta, ami megintcsak jobb, mint a többi, meg talán többen is dolgoznak vele (ez csak egy tipp, nem tudom).

Ha van rá mód, akkor menj kozmetikushoz. :)

2012. nov. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
abból a szempontól egyáltalán ne higiénikusabb hogy a borotva csomó baktérium táptalaja. Ha zavar hogy hosszú azt meg lehet oldani ollóval is. Sokan csak rövidebbre vágják.
2012. nov. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!