Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak szerintetek?...

Mit csináljak szerintetek? Nem szeretnék szedni semmiféle hormonokba beleturkáló gyógyszert.

Figyelt kérdés
Nem menstruálok már két hónapja, és most fogok pénteken nőgyógyászhoz menni. Ha nem talál semmit, ami ezt okozza, akkor tuti h valami fogamzásgátlót fog felírni, vagy valamit, ami a hormonjaimat megbolygatva próbálja rendbehozni a menstruációmat. Én meg egyeltalán nem akarok ilyet szedni, mert ez inkább méreg, mint gyógyszer. Egyszer már szedtem fogamzásgátlót és rosszul voltam tőle, tiszta kiütés lettem egy-két hét után, és barnás folyásom lett tőle, abba is hagytam. Nem akarok szedni már megint ilyesmit. Nem is bírja a szervezetem az ilyeneket. Mit csináljak szerintetek? Utálom ezeket a hülye gyógyszereket, amik a hormonokba belenyúlnak és ráadásul többet ártanak mint segítenek....

2012. nov. 5. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
hat mondd meg ezt az orvosnak hogy rossz hatassal volt rad a fogamzasgatlo. hatha tud ajanlani mast. es ha azt is mondja, nem vagy koteles beszedni amit felirt, kereshetsz masik orvost is ha nem vagy vele elegedett. en is tonkrevagtam a hormonjaim fogamzasgatlokkal szoval igazad van ha nem szeded. en most szojakivonatot szedek meg vorosloheret ami noi hormonhoz hasonlo a szervezetben, mivel ugy nez ki hogy nem termel mar eleget magatol a szervezetem. de en se akarok fogamzasgatlot szedni soha tobbe
2012. nov. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogytál mostanában sokat? Ha a testzsír bizonyos % alá csökken, az is okozhatja a menstruáció kimaradását. ( Pld. a balett táncosok, tornászok évekig nem menstruálnak.) Egyébként igaza van az elsőnek: mondd el a dokinak, hogy nem akarod még jobban megbolygatni a hormonháztartásodat. A fogamzásgátlók egyébként sem állítják be a ciklust, csak egy hamis, kényszerített álciklust hoznak létre.
2012. nov. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igaza van a 2. válaszolónak! Ha túl sovány vagy, akkor próbálj egy kis zsírt magadra szedni. Az a baj, hogy ma szinte minden lány modellalkat akar lenni, de közben fogalma sincs arról, hogy ennek milyen következményei lehetnek. Nem csak a kövérség káros, hanem a túlzott soványság is.
2012. nov. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Lehet h igazatok van. Fogyókúráztam nemrég, de már két hónapja abbahagytam. És nem lettem túl sovány, mert még így is van rajtam három-négy kiló felesleg.
2012. nov. 6. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!