Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felírja az orvos a fogamzásgát...

Felírja az orvos a fogamzásgátlót, ha pont megjön?

Figyelt kérdés

Még mielőtt azt a választ kapnám, hogy nem akkor kell menni, mikor menstruálok, akkor köszönöm, de tudom.

Most megyek először nőgyógyászhoz, heteket vártam az időpontra és mivel rendszertelenül jön meg, most is késik, már a 36. napnál tartok, ezért bele fog csúszni a látogatásba. Tabit azért szeretnék, mert így minden hónap stresszes az esetlegesen terhesség miatt (védekezünk óvszerrel).

Így fel fogja írni a gyógyszert, megvizsgál, stb? Nem akarok újabb heteket várni, mert magándokira nincs pénzem :(



2012. nov. 18. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
nem minden orvos vizsgál gyógyszer felírás előtt, sőt.. valamelyik csak úgy felír valamit. de általában ha normális a doki elküld vérvételre (ez nemtudom neked megvolt e, de számíts rá hogy lehet el kell menned vérvételre) megnézi a leletet és utána írja fel a neked való gyógyszert.
2012. nov. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem fog megvizsgálni ha vérzel, de első felíratáskor vérvételre el kell küldenie.
2012. nov. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És a vérvétel eredményével körülbelül mennyi idő múlva kellene visszamenni? És ha felírja a gyógyszert vérvétel nélkül? Akkor mi a teendő? Egyébként köszönöm szépen a válaszokat :)
2012. nov. 18. 15:16
 4/7 anonim ***** válasza:
hát vérvételre másnap elmész, vagy aznap du megkapod az eredményt vagy másnap, és aztán amint tudsz, visszamész a dokihoz. ha vérvétel nélkül írja fel, akkor sincs végülis semmi, imádkozz h beváljon a gyógyszer. bár ezekben a mai gyógyszerekben már minimális a hormon stb, szóval valszeg nem lesz bajod tőle (max libidócsökkenés, köztivérzés, hasfájás lehet tőle, meg 1-2 dolog, de nem vészes, akkor vissza kell menni másikat iratni.).. van olyan hogy az a gyógyszer sem válik be amit vérvétel után írnak fel.. szóval na, nem lesz gond
2012. nov. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2012. nov. 18. 15:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Később jó eséllyel nagyon meg fogod szívni, ha a nagyon rendszertelen vérzésedre tablettát íratsz.

Ugyanis az csak elfedi a bajt, nem megoldja.

Ha abbahagyod, ugyanilyen lesz, vagy sok esetben még sokkal rosszabb.

2012. nov. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, de 1. védekezni szeretnék, mert nem akarok teherbe esni, 2. az óvszer egyszer kiszakadt és bár még azzal védekezünk, azóta minden hónapban full ideg vagyok, hogy nem-e vagyok terhes, nem volt-e rajta lyuk, stb, addig, amíg nem jön meg. Szerintem ez így nem állapot.
2012. nov. 22. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!