Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan hat a fogamzásgátló?...

Hogyan hat a fogamzásgátló? Már védett vagyok?

Figyelt kérdés
Ma kezdem el szedni a második levél stodettet, ma nem kell kiegészítő védekezés? Tudom, hogy első hónap után már biztos "hat", de miért nem baj, hogy 7 napig nem szedtem (amíg a szünet volt)?
2012. nov. 20. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
a menstruációs "gyógyszerszünet" idejére is hat...
2012. nov. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert a tabletta így lett kitalálva: védjen még a szedése után pár napig, ezalatt csökkenjen annyira a hormonszint, hogy vérzés lépjen fel, és így "megnyugtatóbb a nőknek", és a méhnek is jót tesz a tisztulás.

Egyébként védett vagy. Jó szexet! :)

2012. nov. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olvasd el elejétől a végéig a betegtájékoztatóját, azért olyan hosszú, hogy minden információt megtalálj benne.
2012. nov. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem engedi, hogy a ciklus alatt megérjen a petesejt és tüszőrepedésen legyen. Ha nincs petesejt akkor ugye nincs ami megtermékenyüljön, még abban a 7 napban sem. Ezért kezded el a következő levél tablettát szedni, hogy a következő alatt ismét ne érjen meg petesejted.
2012. nov. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!