Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mellben ha van csomó, azt...

Mellben ha van csomó, azt könnyen észre lehet venni, vagy nagyon kell figyelni, nyomogatni a mellet?

Figyelt kérdés
Arra értem,hogy pl ha fürdéskor mindennap átnézem a mellemet,észre vehető lenne?Vagy erősen kell nyomkodni?Illetve ha van benne csomó,az felemelt karral,és leengedettel is érezhető igaz?
2012. nov. 21. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem ijesztgetni akarlak,de nem feltétlenül. Nekem van egy csomó az egyik mellemben,amivel évente járok kontrollra,de még így sem tudom kitapintani,pedig tudom hol kéne keresni. Szóval szerintem ez az önvizsgálat nem sok mindenre jó.
2012. nov. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi,és hogy derült ki?Nekem a nyáron mondta a doki,hogy mirigyes a mellem,illetve az egyikben tapintott is egy nagyobbat.Azt én se tudom kitapintani.Most a mensi előtt éreztem ilyen duzzanatokat mind a két mellemben,de hogy elmúlt,most nem tudom már tapintani.Majd janurban megyek vissza a dokihoz kontrollra.
2012. nov. 21. 19:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha menstruáció előtt érezted, és most nem, akkor szerintem azzal van összefüggésben, de tényleg orvos tud csak biztosat mondani.
2012. nov. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pont ellenkező véleményem van.

A szakirodalom szerint azért kell megtanulni, begyakorolni az önellenőrzést, mert saját magadnál jobban senki sem ismerheti a testét, jelen esetben a melleit.

Ha havonta, két havonta menses után ellenőrízgeted, akkor vagy a legnagyobb biztonságban.

Mire az orvos, aki természetesen a te melleidet nem ismerheti úgy ahogy te, észreveszi a csomót, az minimum 1.5 cm átmérőjű!!

Szóval ismerd meg saját melleidet és ellenőrizd havonta, így vagy a legnagyobb biztonságban.

2012. nov. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A mellvizsgálatnak is megvan a maga technikája. A legjobb, ha hanyatt fekszel, az egyik kezedet a fejed fölé teszed és a másik kezeddel körkörös mozdulatokkal végigvizsgálod a melledet. Nem kell nagyon nyomni, elég, ha gyengéden, mintha masszíroznád végigtapogatod. A hónaljban lévő nyirokcsomókat is át kell tapintani!


http://www.youtube.com/watch?v=1NQ8GqSOhp8

2012. nov. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,szoktam nézni mensi után.Azt nem tudtam hogy erősen kell nyomni,vagy elég,ha finomabban nézem.Arra viszont rájöttem,ha kihúzom magam,és úgy vizsgálom,akkor puha,nincs benne semmi.Ha viszont,rossz tartásban,kicsit előre esik a vállam,akkor érzek,de mind a két mellemben valamit,ami gondolom valami izom lehet,na ettől parztam be,de tegnap jöttem rá,hogy nem jól tartom a vállam,és valószinü azért feszül meg ott valami.
2012. nov. 22. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!