Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Agyalapi mirigy daganat,...

Agyalapi mirigy daganat, pajzsmirigy alulműködés és pco miatt lehet hogy nem elég nőies az alkatom?

Figyelt kérdés

pár éve kiderült, hogy agyalapi mirigy jóindulatú daganatom van, PCO szindrómám, később kialakult pajzsmirigy alulműködés is, ami örökletes nálunk.

Endokrinológushoz járok, Letroxot és Cypromixet szedek. Nekem jó volt az ösztrogén szintem és a tesztoszteronom se volt magas, egyedül a prolaktinom volt sokkal magasabb a kelleténél.

Váladékozott a jobb mellem, ami előszőr kicsit véres volt, most viszont jó a prolaktin szintem gyógyszerek mellett és mégis jön váladék a mellemből, de csak nyomás hatására. Pár éve találtak az emlőmben cisztát.

Az volna a kérdésem, hogy az agyalapi mirigy okozhatja a magas tsh t is, meg köze van a pco-hoz? Nálunk egy nő sem volt a családba pco-s.

Valamint felnőtt létemre az utóbbi pár évben nőttem még 6 centit, ezt is a daganat válhatja ki?


Úgy érzem mindezek ennek ellenére, mintha peteérésem lenne, mert ugyanúgy fáj a hasam egyik oldalon, de lehet hogy az csak a ciszták miatt van?

Ha kitolom a ciklusomat, azaz mégegy levéllel beveszek szünet nélkül akkor hízhatok, vagy az ösztrogén emelkedést okozhat? Hátha segítene a hízásban



2012. nov. 24. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mégis miből állapították meg nálad a PCO-t?
2012. nov. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
És miért nem kezelik az adenomád??
2012. nov. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

És miért Cypromixet kaptál, ha a tesztoszteronod normális?


Orvos kezel téged egyáltalán? Vagy a piacon vette a papírját?

2012. nov. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Pco úgy derült ki, hogy nem volt menstruációm, aztán egy hasfájással elmentem házidokihoz egyszer, aztán mondta menjek nőgyógyászhoz, hát maszekot kerestem fel mert a többi meg se vizsgált rendesen, aztán nála derült ki hogy válladékozik a mellem, elküldött emlő uh ra meg hasi uh ra, kiderült hogy cisztáim vannak mellemben meg petefészkeimben is. Tovább küldtek hüvely UH ra akkor kiderült h pco m van, aztán így kerültem belgyógyászhoz, majd további hormonvizsgálatokra küldtek laborba.

Az adenomámra régen bromocriptin richtert írt fel a nőgyógyász, mert gasztroenterológus küldött oda mr után, aztán endokrinológiára küldtek át, de rosszul lettem a bromotól, meghajtotta a szívemet, és annyira rosszul voltam és nem várhattam egy újabb időpontig, abba kellett hagynom, amúgy azóta se írtak fel a daganatra semmit. Csak fél évente járok mr-re.

Endokrinológus kezel, elvileg a magas prolaktinom miatt kaptam a cypromixet meg a cisztákra,

de jól hat fogamzásgátlónak is, de elvileg nekem alapból nem is volt peteérésem.

Később kialakult a magas tsh is, mai addig nem volt.

2012. nov. 24. 14:04
 5/11 anonim ***** válasza:

A PCO diagnózisához 2 dolog kell:


1. Az alábbi 3 dolog közül kettőnek meg kell lennie:

- a peteérés hiánya vagy ritka peteérés (ill. menzesz)

- magas androgénszint klinikai vagy laborjelei

- policisztás petefészek UH képe


2. Minden olyan betegséget ki kell zárni, ami hasonló tüneteket okozhat.


Na most oké, hogy az első pont alapján rá lehet mondani a PCOS-t, de a 2. ponttal mi a helyzet?

Ugyanis a magas prolaktin is okozhat kimaradó menzeszt...


Lehet elég lenne azt kezelni.


Inzulinrezisztenciát nem néztek?


Találd ki, hogy egyáltalán mit akarsz kezdeni a betegségeddel.

Ugyanis az, hogy fogamzásgátlót szedsz, nem old meg semmit. Attól nem fog helyrejönni a ciklusod, csak eltolja a problémát....

Amíg szeded, addig rendszeresen vérzel, de az okot nem kezeli.


Ha az okot akarod kezelni, akkor abba kellene hagyni a cyprot, keresni egy épeszű orvost, megnézni mindent normálisan és megpróbálni az alap gondot kezelni.


Azzal meg nem mész semmire, ha egymás után két levelet beszedsz, csak a vérzésed marad el.

2012. nov. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

nekem uh alapján megállapították a pco t, és igazából a ciszták miatt vagyok az, és nem volt peteérésem, vagy csak nagyon rotkán régen, amikor még nem szedtem bogyókat akkor is, és két féle fogamzásgátlót szedtem cipro előtt, azokkal még a közti vérzés sem volt rendszeres, az is kimaradozott, vagy két hétig véreztem, szal a cypromixel beállt, de nélküle lehet megint össze-vissza lenne, a prolaktin jó szintje ellenére is jön enyhe nyomásra egyik mellemből váladék, de az lehet cisztától is azt mondták, mert ciszta van benne. Prolaktinom is csak gyógyszer nélkül volt magas, csak azzal volt gondom, de ezek ellenére olyan tüneteim voltak, mintha magas lenne az androgénem picit, mert régebben enyhén erősebb volt a szőr a lábamon, meg mellbimbón körül is voltak

nagyon zsíros volt a hajam, meg pattanásos voltam, de a cipro helyrehozta, meg a vérzésnek jót tett a cickafarkfű tea is.

inzulinrezisztenciára is nagyon durvák a jelek, mert sokszor olyan mintha leesne a cukrom, mert gyenge vagyok, remeg a kezem lábam, és nem a stressztől, lever a víz, szabályos hőhullámaim vannak ilyen fiatalon, és elkap a hányinger, de csak akkor lesz jó ha édességet eszek, vagy akár valami sós ropogtatni valót, gyümölcslevet iszok stb,

de sosem küldtek terheléses cukor vizsgálatra

meg nagyon magas szokott lenni a pulzusom, főleg nyáron, azt mondták az lehet a pajzsmirigy miatt, vagy a szívem nem bírja a meleget, de a buszon is folyton rosszul vagyok már kiskorom óta, meg régen kiskoromban gyakran elájultam csak úgy, akkoris ha ettem, meg pár éve kialakult agorafóbiám is, de nem tudták mitől, és azt olvastam h a hormonális problémák miatt is alakulhat ki pánikroham, meg fóbiák, hangulatingadozások.

régen hallucináltam, és az a furi hogy nem szedtem gyógyszert semmit, és nem kiskoromban történt hanem 15 éves korom körül.

A karzsibbadás és a szívpanaszok ellenére terheléses kardiológiai vizsgálaztra sem küldtek még soha, csak egyszer kétszer nézte házi doki az ékg met, akkor amikor éppen jól voltam.

Pedig endokrinológus meg az üzemorvos is mondta h nagyon magas a pulzusom.

Amúgy vérnyomásom nem szokott rossz lenne, meg nincs túlsúlyom se, a koleszterinem is jó.

2012. nov. 24. 14:30
 7/11 anonim ***** válasza:

az agyalapi mirigyet hipofízist kezelni kéne

mert az a hormonok irányítója meg kéne műteni nem vágjak fel a koponyádat nyugi őrödön át műtenek meg de ha kicsi

akkor adnak rá gyógyszert ami megpróbálja vissza fejleszteni.

2012. nov. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elég szégyen, hogy az orvosod nem kezel normálisan. Keress másik endokrinológust, ha kell fizetőset.

Ennek a problémának van kifejezetten erre tervezett gyógyszere. (Bromocriptin)

2013. jan. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

szedtem azt, de akkor még nem jártam oda, és a nődoki írta fel, de attól rosszul lettem, a szívemet meghajtotta, és mire megint mentem volna dokihoz, addigra tuti belehalok, így kénytelen voltam abbahagyni, így nem járhattam el dolgozni, amúgyis valami gáz lehet velem, mert magas a pulzusom, főleg ha lépcsőzök, nyáron melegbe, meg a párás levegőbe ha fürdök, pedig elvileg nem vagyok szívbeteg, és

vékony is vagyok, jó a koleszterinem is, mert folyton járok laborba

a bromo helyett meg nem írtak később se semmit, a daganat három éve nőtt, 5 miliről 7 re, de egy éve ugyanekkora, de egy centinél már műteni kéne elvileg azt olvastam, szal kisebb nem lett, de a magas pulzus lehet pajzsmirigytől, nekem az van, de hiába működik alul és szedek rá gyógyszert, kétszer emelték már az adagomat, egy évig jó, aztán megint emelni kell mer még mindig magas a tsh m

2013. jan. 16. 17:31
 10/11 anonim ***** válasza:

bromot nagyon nehéz megszokni. Másnak sem könnyű hidd el, ez nem pehelycukorka. Hogyan kezdted szedni? Rögtön teljes dózist, vagy szoktatással? Az én dokim azt mondta, hogy azért nem bírják olyan sokan megszokni, mert rögtön a max-al kezdik.

Nálam hetente volt fél tablettánként az emelés. Megszenvedtem vele, de rendbehozott. Most már semmi mellékhatás nincs.

2013. jan. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!