Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Alulműködésből túlműködés....

Alulműködésből túlműködés. Tünetek mikor szűnnek meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nekem 2 hónapja állapítottak meg autoimmun thyreoditist, TSH11.1 szabad T4 9.94 lett labor alapján. Elkeztem szedni a Letrox50-et, de már 3 hete nem érzem jól magam: szédülés, remegés, szapora szívverés egyre gyakrabban előfordult.Tegnap a háziorvos azt mondta, hagyjam abba a gyógyszert egy időre, mert vszínűleg rosszul lett beállítva az adag és túlműködés lett belőle. Holnap lesz vérvétel, az majd igazolja gondolom. Ha most elhagytam 2 napja a gyógyszert, ezek a nagyon kellemetlen tünete elvileg megszűnnek néhány napon belül? Van vkinek ilyen tapasztalata? Előre is köszi a válaszokat.

2012. okt. 30. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem kellett volna abbahagynod a gyógyszert, csak felezni a mennyiséget, eleve soknak tartom, hogy 50-essel kezdtél, általában a minimális mennyiséggel, azaz a 25 mikrogrammal kezdenek pontosan azért, hogy ez ne forduljon elő. Én mindenképp az endokrinológussal beszélnék, a háziorvosnak ez nem szakterülete.
2012. okt. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, én is furának tartottam, de a háziorvos és az endokrinológus is azt mondta h az 50esből szedjek egyet...

a háziorvosom annyit mondott most ,hogy várjuk meg a vérvétel eredményt jövő héten, addig ne szedjem a gyógyszert, szerintem is vissza kell venni napi fél szemre. Azért vicces hogy kísérleteznek az emberrel, végülis nem nekem kellene tudni, hogy mennyivel kell kezdeni. Az endokrinológushoz nov. 16ra van időpontom, előtte csak jövő hét pénteken rendel, még megkérdezni sem tudom addig.

2012. okt. 30. 15:00
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Igen, megértem a helyzeted, nekem is elég "érdekes" endokrinológusom van. Akkor bízzunk benne, hogy így is minden rendben lesz, pár nap, de akár pár hét alatt sem történhet semmi komoly, emiatt ne aggódj. :)
2012. okt. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én sajnos nagyon rosszul jártam...alulműködésem volt és letrox 50 et szedtem én is. A gyógyszerrel semmi probléma nem volt, a értékeim is kielégítőek voltak. Viszont az orvosom felelőtlen nagyon...ritkán hívott ellenőrzésre, a gyógyszeremet túladagolta mivel miatta túlszedtem. Rosszul lettem tőle...szívszúrás, remegés, elviselhetetlen fejfájás, hajhullás. Felhalmozódott a szervezetemben a gyógyszer. Külön vizsgálatra mentem és azonnal el kellett hagynom...tegnap mentem vérvételre, de kidobtak, mert nem telt el annyi idő, h kimutatható legyen az eredmény. Ha nem figyeltem volna oda magamra már nem tudom mi lett volna velem...jelenleg túlműködik a pajzsmirigyem, de iszonyat rossz, mert 2 hónapja még alulműködött...talán visszaáll...
2012. nov. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát az a baj, hogy én is ettől félek :(, most mivel tipikusan a túlműködés tüneteit produkálom, egyszerűen nem tudom,hogy az ellenőrző vizsgálatig, nov. 16-ig abbahagyjam a Letroxot vagy ne. Azt mondják elvileg nem szabad abbahagyni, hát lecsökkentettem az adagot napi 1/4 szemre. De nem vagyok jobban. Vérvétel már volt, de sajnos annak is csak 16-án lesz eredménye. Elhiszem, hogy rosszul vagy mert én is sajnos:(
2012. nov. 2. 09:06
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

Előző válaszoló vagyok...

Szerintem magadtól semmiképp ne hagyd el a gyógyszert!

Nagyon jól teszed, hogy csökkented az adagot...így nem olyan drasztikus a szervezeted számára. És ha mégsem kell majd elhagynod akkor meg könnyebb lesz a visszaállás. Én is teljesen így tettem mint te, de nekem beigazolódott, hogy el kell hagynom sürgősen.

A túladagolás tipikus tünete az elviselhetetlen fejfájás, koponyaűri nyomás főleg reggel miután bevetted a gyógyszert. Nem tapasztaltad ezt?


Amúgy a tünetek nem szűnnek meg néhány napon belül...én már 6 hete nem szedem a bogyót és minden egyes tünetem megvan a fejfájáson kívül! A szervezetben ha felhalmozódott a gyógyszer által túladagolt hormonszint akkor több idő (min.4-6 hónap) kell a normalizálódáshoz.

De ha kérdésed van írhatsz privit...ha tudok szívesen segítek.

2012. nov. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!