Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigy alulműködés...

Pajzsmirigy alulműködés kezelésére valamilyen táplálékkiegészítőt? TSH 23,5 T4 9,65

Figyelt kérdés
Letrox 50 et írtak fel, de nagyon ver a szivem tőle. Gondoltam megpróbálnék valami ternészetes dolgot.

2012. szept. 18. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Nincs ilyen. Imával próbálkozhatsz, de csak gyógyszer mellett.
2012. szept. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A Letrox 50 nekem bevált. Nekem is alulműködésem volt, kb: fél év alatt teljesen rendbe tette a hormonháztartásom. De sajnos az orvosom felelőtlen volt, túladagolta a gyógyszert és most túlműködéssel küszködök.
2012. szept. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp kontrollálni kell majd a korábbi leleteket, mert lehet, hogy sok lesz az 50 ug. De muszáj szedni (ilyen leletek mellett főleg!) - én már 15 éve szedem, még gimiben volt, hogy lusta voltam felíratni, pár hétig nem szedtem, és nem jött meg..... Tudtam, hogy nem lehetek terhes (hiszen szűz voltam), de le is lassultam, nem tudtam figyelni sem, aludtam volna állandóan.... aztán amint újra szedtem, minden rendbejött. Azóta nem csinálok ilyen hülyeséget [bocsánat a szakkifejezésért]. Ha többször érzel szívdobogást, mérj vérnyomást néhányszor, ha magas, akkor gyakrabban (de nyugalomban!!!), és beszéld meg a háziorvosoddal, hogy van-e valami teendő vele...
2012. szept. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

És nektek (második, ill harmadik) elmúltak a tünetek ahogy beállt az érték?

Nem értek hozzá -tudom hogy magasak az értékek - de nagyon? Nektek mennyi volt amikor elkezdtétek? És milyen tünetekkel?

Sajnos az én endokrinológusom (megyei oszt vez.) nem igazán foglalkozik vele. Azt mondta ezt kell szednem ha nem szedem az én bajom nincs más gyógyszer rá -minek olvasom el a mellékhatásokat biztosan csak beképzelem -mármint a szívdobogásokat.

Ez volt (szóval régen) Elment a kedvem az orvosoktól -olyan félelmetes tüneteim nem voltak de érzem, hogy nincs minden rendben. A háziorvosomnak elmeséltem Ő is azt javasolta, hogy fokozatosan kezdjük majd el szedni. Most megyek Uh-ra. aztán meglátjuk.

2012. szept. 20. 10:07
 5/11 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok.


Nekem nem voltak annyira rosszak az értékeim...Tsh: 8.75 volt. T4-et a felelőtlen orvosom nem is nézett.

Én nagyon éreztem a tüneteket magamon...rossz volt a közérzetem, állandóan álmos, fáradt voltam. A hajam csomóban hullott, állandóan fáztam (még nyáron is). A szívem mindig szúrt, a vérnyomásom is ingadozott. Aztán elkezdtem szedni a gyógyszert és a tünetek szép fokozatosan abbamaradtak, bár nem teljesen!

De sajnos az orvosom miatt túlszedtem a gyógyszert, mert nem engedte, hogy elhagyjam, így az alulműködé átment túlműködésbe, ami sokkal rosszabb a szervezetemnek úgy érzem. A Tsh-m lement 0.00-ra, T4 pedig 23. A hajam újból hullik, nagyon nyugtalan, ideges vagyok és nem érzem jól magam, mert felborult a hormonháztartásom. A gyógyszert már nem szedem, nem is kaptam másikat, mert azt mondta az orvos, hogy magától visszaáll majd minden, mert érzékeli a szervezet, hogy nincs napi hormon adag..vagyis hiányolja. De szerintem idővel újra alul fog működni sajnos.

2012. szept. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy megírtad. Hány éves vagy ha megkérdezhetem (remélem nem gond ha tegezlek) Én tegnap voltam 41 éve. És most érzem, hogy egyre jobban jönnek a tünetek. Hajam nem hullik -söt elég sok van, de yakran van hőemelkedésem, ingerlékeny, feszült és ideges vagyok, nem tudok nyugodtan leülni akár pár percre sem, mindig csinálnom kell valamit, gyakaran köhögök, fél éjszakákat fent vagyok, napközben pedig egyik percről a másikra fejbe vág az álmosság és alig bírom nyitva tartani a szemem, a libidóm a béka segge alatt van, ok nélkül rossz kedvem van, a szívem nekem is hol ugrál, össze vissza kalimpál...stb Remélem ezek elmúlnak
2012. szept. 21. 10:04
 7/11 anonim ***** válasza:

25 éves nő vagyok. Dehogy baj, hogy tegezel, inkább ezt nekem kellene kérdeznem! :)


Jaj de jó, hogy neked nem hullik a hajad! Nekem nagyon hullik már...abban bízom, hogy elmúlik egy idő múlva, mert már nem szedem a gyógyszert. Mindig azt mondom, hogy jobban jártam így...mert sok pajzsmirigyes meg nagyon meghízik. Mondjuk én nagyon odafigyelek erre, de akkor is félek a hízástól.

Teljes mértékben megértelek, mert én is így vagyok...rám tör a nyugtalanság, állandóan pörgök...aztán olyan is van, hogy rettentő fáradt vagyok mindenféle ok nélkül.

A szívpanaszaim nagyrészt elmúltak, de azért nem teljesen sajnos. Ez is nyugtalanít..de bízom benne, hogy jobb lesz.


Amúgy te hajlamos vagy a hízásra?

2012. szept. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És nagyon aranyos vagy. Nem tudom mért gondoltam, hogy ez csak az idősebb (még nálam is korosabb emebereket érinthet) Mármint a pajzsmirigy betegség. Én nem hízok. 60 kg vagyok és kb 170 magas. Mondjuk lánykoromban 50-55 voltam ahhoz képest felszedtem de ez rám úgy látszik nem igaz - remélem a gyógyszer se fogja kiváltani (se a hajhullást)Mégesgysze köszönöm hogy írtál
2012. szept. 21. 15:28
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen! :)

És minden jót neked!

2012. szept. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok.

A 23 elég sok! Már az 5-6 körüli érték is emelkedettnek számít, és tényleg oda kell rá figyelni, főleg az elején, amíg nem áll be egy átlagra. Mert a túl sok tényleg rossz; a tünetek, amiket leírtál (bocsánat, eddig is tegeztelek, bár még csak 28 vagyok :$) erre (is) utalhatnak. De kell min. egy hónap, amíg érdemes kontroll labort venni, és együtt kell értékelni a TSH-T3-T4-et. A legjobb, ha ebben segít az endokrinológus.

Az, hogy kinek mennyire van szüksége, teljesen egyéni, én 25-tel kezdtem, 175-ig mentem föl, terhesség alatt 225-ig emeltünk, most meg 150-re vissza lehetett csökkenteni (még szoptatok). Amikor túl sokat szedtem, fogytam, ha keveset, kicsit híztam, más tünetem nem volt. És a családunkban többen érintettek, mindenkin csak a hízás/fogyás látszik; ha pont jó a gyógyszer mennyisége, akkor nem változik a testsúly, mert akkor ugye elérted, aminek kellene lennie normálisan is [csak éppen a pajzsmirigyed helyett kívülről viszed be].

2012. szept. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!