Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek? 16éves vagyok....

Mit tegyek? 16éves vagyok. Sosem volt rendszeres menstruációm.3 év után megállapították, hogy PCOS-em van.

Figyelt kérdés
Egy magánorvos felírt nekem egy Norcolut nevű tablettát.Amitől rendeszeresen megjön de a súlyproblémáimat nem oldotta meg.20kilót híztam 1,5 fél év alatt,IR-em is van.A testenem mindenhol kiütések és pattanások vannak.Semmilyen mozgással és étkezéssel nem tudok fogyni.Állanódan takargatnom kell magam,nincs önbizalmam,nincsenek barátaim és a fiúk is undorítónak találnak.Hallottam egy metformin nevű tablettáról de az orvosok nem akarják felírni.Lehetséges hogy attól rendbe tudok jönni?Vagy egész életemben szégyelnem kell magam?
2012. nov. 25. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
mivel pco-d van, fel van borulva valszeg a hormonháztartásod is, és inzulin rezisztens is vagy. amíg azt nem teszik rendbe, nem is fogsz fogyni. keress másik orvost, aki komplexen kezeli a problémát.
2012. nov. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ne szedd! főleg ne ennyi idősen

keress egy jó endokrinológust (pl Budapesten a MensMenstis központ erre van szakosodva)

2012. nov. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Önagában gyógyszertől nem, de ha mellette diétázol és mozogsz, akkor rendbetehet.

Endokrinológushoz menj, ha kimutatott inzulinrezisztenciád van, akkor fel kellene írniuk a Metformint.

2012. nov. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj másik orvoshoz, mert ez egy komplex probléma, tehát összetett megoldást igényel. Az nagyon jó, hogy rendszeresen mozogsz (abba ne hagyd)! Milyen diétát végzel? Gyakran a sima diéta/diabéteszes diéta nem segít, hanem speciális kell (illetve nagyon jókat mondanak a PCOS, IR-es ismerőseim a paleolit étrendről, szerintem megéri áttanulmányozni). Egy másik orvos majd megmondja, hogy szükséged van-e gyógyszerre is (sajnos ekkora problémánál már szinte elkerülhetetlen). Illetve még egy tanács: nézesd meg a D-vitamin szinted! Az alacsony D vitamin szint kialakítja/súlyosbítja ezeket a bajokat!
2012. nov. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mensi Mentisre van időpontunk,nagyon sok orvosnál voltam már de egyik sem csinált semmit.Nagyon bízom bennük főleg hogy sokan elismerik.Lehetséges akár hogy 10-15kilót fogyjak?Ha valakinek van tapasztalat,kérem írjon!
2012. nov. 25. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!