Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most derült ki, hogy PCOS-m...

Most derült ki, hogy PCOS-m van, hova forduljak előszőr?

Figyelt kérdés

Voltam nőgyógyásznál, hogy fogamzásgátlót írassak fel, illetve, hogy rendszertelen a menstruációm. Norcolutot, illetve a Minerva fog.gátlót írta fel. A kezelőlapon az állt, hogy sok apró 5-8 mm-es follicilus mindkét ovariumban. De a pcos-ről egyáltalán semmit nem említett. Így utána néztem interneten, hogy mi is okozhatja. És rátaláltam a PCOS-ra. A tünetek alapján 99%, hogy nekem is ez a bajom. Igaz, nem akarom magam diagnosztizálni, de nagy a valószínűsége. Az lenne a kérdésem, hogy most mit tegyek. (Lépésről lépésre) Milyen vizsgálatokra menjek, és hogyan kell ezt intézni? Elnézést a bagatális kérdésért, de egyáltalán nem tudom, mit tegyek. Tudom, hogy endokrinológust kell felkeresnem, de előtte végeztessek valamilyen vizsgálatot? És, ha igen, miket, és azokat hol kell? Vagy csak menjek el egy endokrinológushoz, és majd mondja, hogyan tovább? Kérlek titeket, segítsetek!!


Nagyon hálás lennék!!! Elnézést a hósszú levélért!



#PCOS!Vizsgálatok!
2012. nov. 26. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Az endokrinológushoz a háziorvos adhat beutalót, majd az elvégzi a vizsgálatokat, és kezel, ha kell. (Egyébként nincs olyan szó, hogy bagatális, csak bagatell van.)
2012. nov. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. NE kezdd el a gyógyszert!

2. Menj endokrinológushoz!


(Azért ne kezdd el, mert:

1. A hormonvizsgálatok, amiket az endokrinológus végez, nem ad értékelhető eredményt, ha fogamzásgátlót szedsz.

2. A tüneteidet talán megoldja, de az alap problémát nem.)

2012. nov. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat,de már szedem a fogamzásgátlót :(Akkor még nem tudtam,hogy lehet pcos-m. Hiszen én csak fogamzásgátlót szerettem volna felirtani, az orvos pedig fel is írta.:S Most akkor mit tegyek?Szedjem végig, amit kiírt, és utána menjek endokrinológushoz? Vagy...?
2012. nov. 26. 11:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Hónap közepén ne hagyd abba, szedd végig, amint elfogyott utána a következőt ne kezde el szedni és irány az ebdokrinulógushoz. Már most jelentkezz be, csináltassa cukor-inzilun terheléses vérvételt éa azzal menj hozzá, meg hormonsort.
2012. nov. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha Budapesti vagy írj privátot
2012. nov. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!