Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális az anyukámtól?

Ez normális az anyukámtól?

Figyelt kérdés

12 évesen jött meg és az elején az anyukám mindig betéteket vett de én utáltam!!!! mindegyik nadrágomnál látszott h ott van......

mindig is nagyon idegesített, hogy folyton nedvesnek érzem magam ....

egy fél év múlva kipróbáltam a tampont és onnantól kezdve azt használtam ..

(az anyukám szeret kutatni a szobámban és észrevette a tamponokat a fiókomban :/ )

és onnantól kezdve nem vett és nem is adott pénzt ezekre, de nem tudom h miért

szerintetek?

13/L



2012. nov. 27. 17:10
 1/9 tetris ***** válasza:
Mit mondott, amikor rákérdeztél erre?
2012. nov. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szerintem mondjuk beszéld meg vele ezt a problémádat, hogy neked mi a jó, mert ezt neked kell tudnod. És biztos vagyok benne, hogy anyukád is örülne neki, ha elmondanád, mert így tudja hogy mire van szükséged. Én sem örülnék neki, ha a lányomnak egészségügyi dolgokat veszek, ő meg titokban mást használ. Ami tényleg nem nagy dolog, ezért el is mondhattad volna neki. Szerintem ez a problémája.
2012. nov. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De ő mindig betétet használ(t) és irtózott a tampontól...

nem igazán nyitott ezekre a dolgokra....

és....ez nekem egy eléggé "ciki" téma..

nem vagyok vele olyan viszonyban, h ezt komolyabban megbeszéljük..és nem is merek rákérdezni :/

2012. nov. 27. 17:20
 4/9 tetris ***** válasza:

Márpedig itt a megoldás az, hogy kérsz tőle pénzt betétre. Aztán tampont veszel. Ha nem annyira bensőséges a kapcsolatotok, akkor úgyse fogja tudni. Az meg milyen dolog már, hogy kutakodik a holmijaid között? Ha ez a veszély fennáll, akkor rejtsd el, a tampon nem olyan nagy, hogy ne lehetne eldugni.

Ha édesanyád nagyon régimódi vágású, lehet, hogy nem is tudja, hogy mire való a tampon.

2012. nov. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Megértem Anyukádat, hogy nem akarja, hogy tampont használj. Ha túl gyakran cseréled a tampont amíg nem elég nedves, akkor azzal sok mikrosérülést okozhatsz a hüvelyedben amiken keresztül bejutnak a szervezetedbe a baktériumok, ha meg sokáig bent hagyod akkor a vérben lévő baktériumok kezdenek szaporodni és azért kaphatsz fertőzést.
2012. nov. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Anyukádnak szólnod kellett volna, hogy tampont akarsz használni. Én megértem, hogy ez ciki és gáz, még anyukád előtt is, de tényleg az lehet a baja, hogy nem érzi a bizalmadat. Az, hogy nem ad rá pénzt, szerintem nem igazságos, de ez már megint más kérdés, neki kéne okosabbnak lenni.
2012. nov. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én meg így látatlanban is haragszom anyukádra, mert a prüdériája nálad komoly gondot okozhat! A menstruáció természetes dolog, nem kell ezen semmit sem szégyellni. És nem is olyan magánügy nők között, mint a nemi élet.

Egy 13 éves lány meg még abszolút támogatásra és segítségre szorulna ebben a témában, kitől mástól, ha nem az anyukájától...

Abban sajnos van igazság, hogy a tampon egyáltalán nem egészséges, de ezt meg kellene beszélnetek. Nem kellemes a menzesz senkinek, de meg lehet és meg is kell szokni minden lánynak. Inkább egy kis kellemetlenség, mint az egészséged és a nőgyógyászhoz futkosás.

2012. nov. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem anyukád azt gondolta hogy ha már tampont használsz akkor vedd meg magadnak a saját pénzedből.És ne neki kelljen megvennie
2012. dec. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8. vagyok és én is 12 éves és utálom a betétet át szeretnék váltani tamponra de félek hogy az én anyukám is észreveszi majd és nem fog majd venni betétet.Egyébként az én anyukám is mindig betétet használ.
2012. dec. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!