Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámtól örököltem és...

Anyukámtól örököltem és változtatnom kellene ezen vagy normális?

Figyelt kérdés

Most jöttem rá, hogy azt csinálom, mint anyukám.

Ha pl valakivel csinálok valamit, akkor jobban szeretem a nehéz vagy nagyobb munkákat én csinálni. Ha nem én csinálom, azon aggódok, hogy elrontja stb. Ezért inkább én csinálom. Ha pedig nem segít, akkor pedig az a bajom.


Pl. tegyük fel, hogy családtaggal sütünk egy tortát. Jobban szeretem én csinálni a nagy részét, ha nem én csinálom, akkor kijavítom, kiveszem a kezéből a munkát. Ha pedig nem segít, akkor egy esetleges veszekedéskor szemrehányást teszek, hogy "alig segítesz" stb.


Ha idegesítő és nem normális, akkor elkezdek változtatni a hozzáállásomon. Nem akarok idegesítő és kibírhatatlan lenni.


2012. febr. 29. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apám ilyen, és tényleg elég idegesítő tud lenni, mert akkor ne kérjen segítséget, ha utána elhajt, de persze utána hozzá tudja bárki fejéhez vágni 'Semmit nem segítettél' 14l
2012. febr. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Változtass, lazíts. Tudom mit érzel, szeretnéd, ha tökéletes lenne, de ez csak úgy lehet, ha te csinálod, viszont szeretnéd, ha segítenének is, de a kettő együtt nem megy.

A megoldás: nyelj egy nagyot és bármennyire is nem lesz tökéletes, hagyd, hogy segítsenek neked!

2012. febr. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tactical ***** válasza:
Az tesz minden embert különbözővé, hogy megvannak a saját furcsa szokásaik. Nem kell változtatnod, de ha nagyon akarod, akkor kontrolláld, hogy "elviselhető" legyen. :)
2012. febr. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
fú...ugyanez a helyzet,nekem is ilyen az anyám és néha azt veszem észre hogy én is ezt csinálom,pedig irtózatosan tud idegesíteni ,amikor anyu pl elkerget a pogácsagyúrástól mondván hogy bénán csinálom :) én mondjuk nem tudom leküzdeni ,hogy ne tegyem ugyanezt.
2012. febr. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szerencsére nálunk nincs ilyen, de ismerek ilyen embereket, hát iszonyú rossz és idegesítő. Az már jó jel hogy felismered milyen anyud és te is kezdesz olyanná válni, de nem akarsz. Egyszerűen nem jó ez a túlnagy aggódás. Én nekem ha valaki kiveszi a munkát így a kezemből, utána alapból nem nyúlok semmihez sem, hátha észre veszi magát az illető. Szóval próbálj meg változtatni. A példádhoz visszatérve nem értem mi baj lehet abból ha mondjuk valaki más csinálja a tortát. Na és ha elrontja akkor mi lesz? Semmi,majd kijavítod vagy csinál másikat.De ha nem engeded hogy ő csinálja akkor miért kellene neki bármit is csinálni? Szóval így gondolkodj, ez a jó. Hagyom neki a tortát megsütni, mert neki is megkell tanulnia, ha nem megy neki úgy is szól.Ennyi.
2012. febr. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15:50 írta hogy gyakori hogy elkergeti a szülő a gyerekét mert úgysem megy neki. Na ez nagyon gáz. Ezek a gyerekek kilépnek az életbe és nem tudnak főzni még egyszerű dolgokat sem mert anyuka soha nem engedte oda őket. És ez nem a gyerek hibája lesz, hanem a szülőé. De a férj vagy annak családja nem ezt fogja látni és mondani hanem hogy még főzni sem tud huszon éves létére. Na az ilyen anyákat nem érem fel ésszel, pedig nagyon sok van.
2012. febr. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már arra is rájöttem, hogy miért alakult ez ki. Egyrészt Anyától láttam és észrevétlenül eltanultam tőle, másrész magammal szemben is nagyon magasak az elvárásaim. Magyarul rettenetesen maximalista vagyok. Magammal szemben nem szeretnék változtatni, de mással szemben igen. Nem várhatom el, hogy mindenki a maximumot nyújtsa, akkor is, ha Ő beérné pl 50%-ával is. Így csak elüldözöm magam mellől az embereket.
2012. febr. 29. 15:55
 8/9 bánomisén ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, inkább megcsinálom én, mert az a biztos.

Viszont van az életemben néhány ember, akikre már rá merek bízni dolgokat, hadd csinálják ők, szóval haladok :-)))

Sok sikert neked is!

2012. febr. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ilyen voltam én is, azért írtam, hogy egyszerűen hagynod kell, hogy más is segítsen.

Tudnod kell különválasztani a két dolgot és ez a lényeg!

2012. febr. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!