Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen tampon a megfelelő...

Milyen tampon a megfelelő kezdőknek?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy agyatokra megy már ez a kérdés, de normális választ sehol sem olvastam. Szóval 17 éves vagyok, és nem használtam még tampont. A vérzésem az első 3 napban nagyon-nagyon erős szokott lenni. Olvastam, hogy van a mini és a normál, és a legtöbben a minit ajánlják az elején. Mivel erős a vérzésem, nem hiszem, hogy ez lenne a megfelelő. Vagy mégis? Tapasztalatok? Méretben pedig akkora nagy különbség van a kettő között?
2012. dec. 1. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A minit abban az esetben ajánlott kezdőknek, ha az a kezdés 14 év alatt van. Mivel, hogy ebben a korban még nagyjából azért és remélhetőleg szűz a lányok többsége. Nem tudom, te az vagy-e, vagy sem, de szerintem 17 évesen nyugodt szívvel használhatod a normál tampont is. Vagy minit, de akkor sűrűbben kell cserélni, mivel az valóban keveset bír.

Én az ob silk touch-os változatát használom, az első napokra a normált, az utolsókra pedig a light days változatát. Azért szeretem a silk touch-osat, mert könnyebben felcsúszik. Illetve van már egy továbbfejlesztett változata, ami Lactobacillust is tartalmaz, ami egyfajta védelmet is biztosít a hüvelyflórának. Ennek opti balance a neve. És ez is silk touch-os.

2012. dec. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged.:) Azt hiszem ki fogom akkor próbálni ezt a silk touchos normált, remélem beválik. Ha nem, akkor legközelebb max másikat választok:) De amúgy most néztem az oldalukat (most jutott eszembe, hogy oda is felrakják a termékeket, na ennyi eszem van..:D), és tényleg rengeteg féle van, elég nehéz választani. Mondjuk én inkább csak tesire, uszodába, na meg itthonra akarom használni, mert a suliban eléggé koszosak a vc-k, és nem akarom fogdosni olyan kézzel, nehogy elkapjak valami fertőzést.
2012. dec. 1. 18:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azt ajánlanám, hogy vegyél egy doboz minit, és azzal kezdd, majd pedig ha elfogyott, és nem volt gond vele, akkor próbálj normált. És ha erős vérzésed van, akkor a minit egy óránként cserélned kell.
2012. dec. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na éppen ezért gondoltam, hogy nem minit kéne venni, hanem normált. Nem látom sok értelmét, hogy óránként rohangáljak cserélni.:/

Köszönöm a választ:)

2012. dec. 1. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!