Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Igaz, hogy a tampon nem...

Igaz, hogy a tampon nem egészséges?

Figyelt kérdés
most az osztályomban mindenki letett a tamponról, mert azt hallották h nem egészséges, és mivel csomó ideig benn van ezért kitágítja a hüvelyt, ami nem jó és időskoromban pedig ezért problémáim lesznek, meg inkontineciás betétet kell majd használnom, és az izmok tönkremennek bennt, meg nem egészséges, mert amikor felhelyezzük, akkor csomó baci kerül be, hiába mosunk kezet.... de én kb csak azt használok, éjszaka is, mer zavar h ha betétet használok, akkor úgy kell feküdnöm mit egy múmia, nem mozdulhatok semerre, mert átázok... sokkal praktikusabb a tampon, van amikor supert is használok, pedig nagyon pici vagyok, és fáj is amikor kiszedem, de engem nem zavar. szóval az a kérdésem, hogy ezek igazak, és csak azért nem hallunk ezekről a problémákról, hogy el tudják adni a tamponokat?

2012. nov. 20. 16:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudok konkrét választ adni a kérdésedre, de szerintem semmivel sem egészségtelenebb a tampon, mint a betét.

13 éves korom óta (tehát amióta menstruálok) tampont használok, és lekopogom, semmi bajom nem származott belőle.

22/L

2012. nov. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%

Ha valaki nem megfelelően használja, akkor lehetnek belőle problémák.

Ha valaki nem mossa meg a kezét alaposan felhelyezés előtt, akkor baktériumokat juttathat fel a hüvelybe, ami fertőzést okozhat, ezért felhelyezés előtt mindig alaposan kezet kell mosni.

A fertőzések elkerülése érdekében 3-4 óránál többet nem lehet fent a tampon, cserélni kell, gyengébb napokon ilyen szempontból a gyengébb napokra tervezett tampont ajánlatos használni.

Illetve a gyakori tamponhasználat felboríthatja a hüvelyflóra egyensúlyát, ami előidézheti gombás fertőzések kialakulását, viszont van már olyan tampon, ami tartalmaz olyan anyagot, amivel ezt el lehet kerülni.

Szóval ha valaki pontosan az előírtaknak megfelelően használja a tampont, akkor alapvetően nem egészségtelen azt használni.

2012. nov. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Második válaszoló ilyen tamponra gondolt (szerintem):


[link]


első voltam

2012. nov. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

én is hallottam róla hogy egészségtelen

viszont, lehet kapni elvileg ilyen eldobható bugyit amit szülés után hordanak a nők és abban elvileg lehet összevissza forgolódni mert direkt a nagyon erős vérzésre van hogy ne kenjen össze mindent.

meg ha koszos lesz el lehet dobni és nem is olyan drága

asszem a dm-ben van

meg van egy ilyen szilikonból készült steril tölcsér amit tampon helyett lehet használni és ha azt használod nem mennek tönkre a hüvelyizmok mert az a hüvelyfalhoz tapad ahogy szétnyílik és könnyű kivenni

és az többször is használható

2012. nov. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Egységes álláspont szerintem nincs.

De azért az szerintem nem véletlen, hogy méhszájseb esetén pl. nem szabad használni...

2012. nov. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem a megfelelő előírások szerint történik a használata, okozhatja a méhnyak - visszatérő - gyulladását, minek következtében kialakulhat a méhszájseb. Az elképzelés egyelőre nem bizonyított, az azonban biztos, hogy amennyiben méhszájsebed van, nem szerencsés tampont használnod.


Valójában nem sebről van szó, hanem a védőhám hiányáról, minek következtében a méhnyak hengerhámsejtjei ránőnek a hüvelyhez kapcsolódó külső részre. A méhszájseb hátterében több ok is állhat: kialakulhat magas ösztrogénszint következtében - fogamzásgátló tabletta szedése vagy terhesség során.

2012. nov. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
A baci nem csak kívülről kerül be a hüvelybe. Ezt sokan nem tudják. Maga a hüvely önmagában tartalmaz bizonyos csíraszámú kórokozót is. Na ezek rendesen el tudnak szaporodni a véres tamponban. Ezért nem ajánlják többek között az orvosok a tampont. A méhszájseb kialakulását is elősegítheti. Azt baromságnak tartom, hogy kitágítja a hüvelyt. A fenekünk sem nyúlik ki, pedig egész nap azon ülünk...
2012. nov. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nagyon egészségtelen, ebben sok nőgyógyász is egyetért velem, hogy csak úszáskor használd(akkor ugye nincs más).
2012. nov. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%
Ki találta ki ezt a hülyeséget? Biztos valamilyen betétgyár. Inkontinecia meg ilyenek, na menj már, már az ókori Egyiptomban gyapotból és papiruszból tekert "tampont" használtak, akkor pedig még nem volt fertőtlenítő szer meg hasonló.
2012. nov. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%
Ha bárki belegondol, a véres tampon órákig van a hüvelyben, közel a méhhez, és a vérben nagyon hamar elkezdenek szaporodni a baktériumok, amik könnyen fertőzéseket okozhatnak. Ezért nem egészséges a tampon.
2012. nov. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!