Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mért nem lehet éjszaka tampont...

Mért nem lehet éjszaka tampont használni?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom ezt,és eddig (már jópár éve) mindig tampont használtam éjjel is.De még a magyarázatát sosem olvastam,mért nem lehet.

2012. dec. 4. 09:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Mert 4-5 óránként cserélni kell éjjel pedig legalább 8 órát alszunk.De megmondom őszintén én mindig azt használok,de nem volt gondom eddig
2012. dec. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát én mindig beállítom az ébresztőt,hogy 4 óránkét tudjam cserélni.Szerintem ez is bőven megoldható,csak kicsit oda kell magára figyelnie az embernek.
2012. dec. 4. 09:25
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Mert valamikor ki kell rendesen tisztulni a hüvelyednek, de a tampontól nem tud. Egyébként ha túl gyakran cserélsz tampont, úgy hogy még nincs megtelve, abból is lehet baj, mert felsérted a hüvelyed, és az apró mikrosérüléseken keresztül is bejuthatnak a szervezetedbe a baktériumok, ha pedig sokáig nem cserélsz tampont, akkor a véres tamponban kezdenek elszaporodni a baktériumok, és ezért kaphatsz fertőzéseket.
2012. dec. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem semmi bajod nem lesz tőle, ha éjszaka nem cseréled. Amúgy is a tampont akkor kell cserélni, amikor megtelt, ezért vannak a különböző méretek. Persze sokan ellenzik a tampont, biztos nekik nem vált be valami oknál fogva.
2012. dec. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A nőgyógyászom nem sűrűn használ tampont,lévén,hogy férfi.Itt meg azért akad pár nő. Persze az orvos a szakember,de a nők meg tapasztalatok terén vannak jobban otthon a témában. De ,ha érdemben nem tudsz a kérdésemhez hozzászólni,akkor azért,hogy írj valamit,felesleges gépelned :)!
2012. dec. 19. 22:40
 6/15 anonim ***** válasza:

Akkor gyűjts több száz fős mintát az érdembeli tapasztalatért. Attól még, hogy pár nő leírja, hogy kutya baja, az nem jelent tapasztalatot. Így neked is kár gépelned, nem kapsz korrekt választ.

Nekem eddig 3 szor volt fertőzésem tampon után. 1 válaszod megvan. Még kell legalább 99 különböző korú hölgytől.

2012. dec. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
És most mit kell puffogni? Neked nem vált be a tampon,másnak meg igen. ÉS? Feltettem itt egy felettébb egyszerű kérdést,amire kaptam korrekt válaszokat,te meg idejössz kekeckedni. Nem ezért tettem fel a kérdést!
2012. dec. 20. 11:55
 8/15 anonim ***** válasza:
Azért "puffogok", mert pontosan tudom, hogy mire irányul a kérdésed.... a sok tini, meg ide jön tájékozódni, ahelyett, hogy hinne az orvosának, amikor elmagyarázza, miért nem jó, ha sokáig van benn a tampon. Az orvos több ezer nővel találkozik és gyűjt tapasztalatot, te pedig itt jó esetben megmaradsz néhány válasznál. Ennyi. Nem zavarlak tovább.
2012. dec. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen,pontosan arra irányult a kérdésem,hogy vajon mért nem egészséges,ha valaki éjjel is tampont használ. Mert érdekel,mivel én is azt használom,és ha annyira káros,akkor ezen ugye változtat az ember lánya.Mármint a szokásán. A sok tinit meg szerintem az orvos sem tudja a fiatalkori hülyeségektől megóvni,erre sajna sok példa van. Szerintem inkább jó,ha azt olvassák tapasztalt nőktől,hogy miért ne csináljanak bizonyos dolgokat! De köszi,hogy te is válaszoltál,csupán a stílussal voltak problémák :P!
2012. dec. 20. 12:29
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az okok: menzesz alatt megváltozik a hüvely ph-ja (lúgos lesz), ami alapjáraton kedvez a kórokozóknak. Azt tudni kell, hogy a hüvelyben vannak kórokozók is a döderlein flóra mellett, de ugye a normál flóra miatt nem szaporodnak el. A vér azonban kedvez ezeknek az elszaporodásához, a tamponban pangó vér meg kimondottan jó táptalaj. A tampon ott a méhszájnál, könnyebben alakul ki felszálló fertőzés is. Minél tovább van fenn a tampon, annál több az esély a kórokozók elszaporodásának.

Emellett a tampon tetején sokszor a nyák miatt pang a vér (ez saját tapasztalat is) ez pedig a nőgyógyászok szerint elősegítheti a méhszájseb kialakulását. Ennyi az orvosi része.

2012. dec. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!