Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ártalmatlannak mondott csomó...

Ártalmatlannak mondott csomó a mellemben. Mik a lehetőségek?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok.

Tavasszal kaptam egy ütést a mellemre (olyat sportolok, ahol ez sajnos általános, és akkor még nem hordtam mellvédőt). Pár hónapra rá észrevettem egy elég nagy (2 cm-es) csomót a jobb mellemben. Elmentem dokihoz, elküldtek ultrahangra, majd biopsziát is vettek belőle.

Közölték, hogy nem rosszindulatú (B2 minősítés) és hogy nincs vele további tennivaló.

Most készülök elmenni megint ultrahangra, úgy tervezem, hogy pár havonta megnézetem.


Namármost, mik a lehetőségek? Magától nem fog eltűnni, gondolom. De nem is nagyon akarom ezzel leélni az életemet, mert aggaszt, meg a kedvesemet is (őt még jobban, mint engem).

A háziorvosom azt mondta, meg lehet műteni, de felesleges... De a családomban volt mellrákos megbetegedés, ezért eléggé hisztis vagyok ebben a tekintetben. Nem akarok kockázatot vállalni. Nem merek így fogamzásgátlót sem szedni, mert az is növeli a rizikót.


Tudtok-e más módot az eltüntetésére a műtéten kívül? (Bár nemigen hiszem, hogy lenne.)

Van-e valakinek hasonló problémája?

Mennyire legyek óvatos? Igazuk van az orvosoknak, vajon tényleg nem lesz belőle baj később sem?



2012. dec. 5. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha előtte megütötted, akkor jó eséllyel zsírnecrosis. Ha vettek belőle biopsziát, akkor kellene lennie szövettani leletnek is. Az mit ír?
2012. dec. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hátha visszafejlődik
2014. jún. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem olyan nagy

Elég megnézetni évente

2014. jún. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!