Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-esek, IR-esek. Milyen az...

PCOS-esek, IR-esek. Milyen az inzulin eredményem?

Figyelt kérdés

TSH 3,280 mIU/L 0,400 - 4,000

Anti-TPO 1,8 U/mL 0,0 - 9,0

Prolaktin 682,7 mIU/L * 70,8 - 566,5

Glükóz terhelés 0' 4,9 mmol/L 3,5 - 6,1

Glükóz terhelés 120' 5,9 mmol/L 3,1 - 7,5

Inzulin 0 perces 16,1 mIU/L 1,9 - 23,0

Inzulin terhelés 120' 76,0 mIU/L

HOMA-IR 3,5 - 4,4



2012. dec. 11. 17:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

aham..

[link]

2013. jan. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem, asszem ezt kerestem:


"Rengeteg sikersztorit olvastam az oldalon, ezen felbuzdulva osztom meg Önnel a sajátomat, amit Önnek köszönhetek, és a könyveinek! Na, meg ennek a honlapnak- és magamnak. :)

Kb. két éve iratkoztam fel a hírlevélre, de nem nagyon törődtem vele. Megkaptam, töröltem. Aztán kb. egy éve kaptam egy sikertörténetet egy PCOSZ-ből gyógyult nőről/től. Elolvastam. Nagyon megtetszett. De ekkor még mindig nem álltam át az étrendre, mondván, "nem normális", ha nem eszek kenyeret stb....

A férjem egyik rokona elkezdett így táplálkozni, és nagyon súlyos IBSZ-e teljesen tünetmentessé vált néhány hónap alatt, és kb 20 kg-t adott le. Ez is nagy hatással volt rám, és buzdított arra, hogy én is elkezdjem.


De kezdem ott a sztorimat, hogy 2011 szeptemberében műtöttek laparoszkópiás módszerrel, cisztám volt, 7 cm átmérővel....

Előtte egy évig próbálkoztunk a gyermekáldást összehozni, sikertelenül. Nagyon rendszertelen volt a menstruációm is, és eleve 17 évesen menstruáltam először... A doki fogamzásgátlót írt föl, mondván, ettől rendbe jövök. Szedtem is kb. 5-6 évig. Aztán abbahagytam, és ment tovább minden a régiben. Nem akartam mérgezni magam tovább, a doki jól meg is szidott, hogy "csak úgy abbahagytam"...

Az egyik, tri regol nevezetű f.gátlótól kóros hasmenésem volt. Nagyon durván! Az orvosok nem tudták kideríteni, mi bajom. Úgy döntöttem, abbahagyom, illetve ekkor még csak váltottam másikra. Kb egy évig szedtem, azt az évet nagyon megszenvedtem!! És lám, az abbahagyása elmúlt a kóros hasmenés. Nem tudom, melyik összetevő volt a ludas, de amikor megemlítettem a belgyógyásznak, hogy lehet-e a f.gátlótól, legyintett, és azt mondta, biztos nem az. Nekem valami azt súgta, ha abbahagyom, elmúlik. És úgy is lett. Mindig hallgatnom kell a belső megérzésre!


A gyógyszerszedést végleg kb két évvel ezelőtt hagytam abba. És akkor elkezdtünk próbálkozni. Sehogy nem jött össze. Rengeteget olvastam a témában, de semmi használhatót nem találtam. Beletörődtem, hogy talán nem fog sikerülni sosem. Édesanyám hasonló cipőben járt, ő 4 évet várt arra, hogy megfoganjak. Neki is nagyon rendszertelen volt a menstruációja.

Végül úgy döntöttem idén májusban, hogy kipróbálom a paleot. Teljesen leálltam a kenyérrel, gabonafélékkel, hüvelyesekkel. Elolvastam a "csirkés" könyvet, és átfordult minden az életemben. 2-3 hónapig mindent betartottam, mostanra viszont kicsit elfáradtam, és lejjebb adtam. Ma már csak 80%-ban tartom be, néha hihetetlen édességvágyam van. És alkoholt is fogyasztottam. Mostmár nem fogok egyáltalán egy jó darabig. :D


Eltűntek a szőrtüszőgyulladásaim, rendbe jött az emésztésem, és fogytam két hónap alatt kb 5 kg-t. És ami a legfontosabb, a mensesem beállt kb. 30 naposra. És nem fájt annyira, mint előtte! És ennyi elég volt ahhoz, hogy spontán teherbe essek, két hónap paleo!! Hihetetlen! Én nagyon hálás vagyok Önnek!


Igyekszem betartani minél több szabályt az étrendben, és amikor tehetem, gyalogolok. Most főleg nem eszem kenyeret, csak az extrudált, gluténmentes fajtából, és tejet, hüvelyeseket egyáltalán nem fogyasztok azóta sem. Minél kevesebb gyorsan lebomló szénhidrátot, cukrot, stb. Néha bűnözök krumplival, és tésztával...


De a lényeg, hogy nem tudom eléggé megköszönni, hogy eljuttatta hozzám a módszert! Igyekszem minél több embernek beszélni róla! :)


Most 26 éves vagyok, és babát várok! Ez az első terhességem, és nagyon remélem, minden rendben lesz! :)


Elnézést kérek a kissé zavaros fogalmazásért, kérem, nézze el nekem. Remélem, a lényeg átment. :)"

2013. jan. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

kedves TáplálkozásHarcművész!


nem érdekel a véleményed mert mindig, minden esetben a apleo-t ajánlod.

kezd belőled nagyon sok lenni, és még finoman fogalmaztam :)

keress magadnak jobb elfoglaltságot,esetleg máshol terjeszd az igét az igazi neved és arcod felvállalásával

2013. jan. 17. 20:20
 14/14 anonim ***** válasza:

Ő.. kedves beteg, Magyar honfitársam!


Akkor most te meggyógyulni akarsz, vagy engem szapulni? Én nem fogok a saját hangnemedben reagálni rád, de nagyon butának és csökönyösnek tartom a reakciódat. Ugyanakkor elfogadom, elnézést hogy segíteni akartam.

Ha netán máskor is elkövetem ezt a hibát, megelőlegezek egy újabb elnézéskérést! :)

2013. jan. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!