Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért lett rossz az inzulinrez...

Miért lett rossz az inzulinrezisztencia eredményem? Ebben az esetben inkább alacsony GI ételeket egyek, vagy alacsony inzulin értékűeket?

Figyelt kérdés

Először is bocs, hogy ide írtam a kérdést, de nem találtam jobb kategóriát. Szóval csináltattam 120 perces glükóz tesztet, az eredményeim az alábbiak:


Éhgyomri inzulin 10.4 (25.0 alatt jó)

Éhgyomri vércukor 4.5 (tartomány 3.9-6.0)

Inzulinrezisztencia index 7.8 (4.5 fölött jó)


120 perces inzulin 33.8 (45.0 alatt jó)

120 perces vércukor 5.4 (tartomány 3.9-7.8)

Inzulinrezisztencia index 2.9 (4.5 fölött jó)


Bocsánat a sok adatért, remélem átlátható. Szóval amint látjátok, a legutolsó kivételével minden értékem megfelelő, a normál tartományban van, mind az inzulin, mind a cukor. Valamiért mégis inzulinrezisztenciám van, és fogalmam sincs mi oka lehet. Az étkezés sem egészen világos számomra, mert úgy tudom, hogy alacsony glikémiás indexű ételeket kéne ennem, viszont ami ilyen, annak például elképesztően magas az inzulin értéke, és fordítva (ami alacsony inzulin értékű, az nagyon megemeli a vércukor szintet). Minden véleménynek, tanácsnak nagyon örülnék! Köszönöm!


2012. nov. 28. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem vmit elnéztél. Az IR index 4 ALATT jó, nem felette.

Az éhgyomri inzulinnak 5 körül kellene lennie, neked a duplája.

A 120 percesnek meg 25 alatt, neked 33,8...

Ez már IR, méghozzá eléggé.

2012. nov. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Pontosítok: Az IR index nem tudom mi, én HOMA-IR-re gondoltam, de az nem az, amit neked ír.
2012. nov. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezt soron kívül csináltattam egy magánlaborban, nem kevés pénzért. Az adatokat csak kimásoltam a papíromról.

Sajnos még elég új vagyok ebben, ezért is lennék kíváncsi mások véleményére. Mindenesetre köszönöm a hozzászólást.

2012. nov. 28. 16:58
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja, a normál tartományokhoz az van írva, hogy "WHO ajánlás".
2012. nov. 28. 17:00
 5/7 A kérdező kommentje:
Az éhgyomri vércukornak kell 5 körül lennie, nem? Nem pedig az inzulinnak. Ezek két különböző értékek, én úgy látom.
2012. nov. 28. 17:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Az inzulinnak is 5 körül kell lennie.
2012. nov. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Rendben, értem, köszi. :)

Viszont az elég dühítő, hogy kifizetek 15eFt-ot, és ezek szerint nem képesek rendes munkát végezni. (Vagyis a mért értékeim biztos valósak, csak én mint laikus nem tudom mihez viszonyítani, ezért lenne jó egy normális táblázat.)

2012. nov. 28. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!