Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mely okok miatt "pakolhatnak...

Mely okok miatt "pakolhatnak ki" egy nőt?

Figyelt kérdés
2012. dec. 16. 00:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

mioma, méhtestrák, petefészekrák, méhnyakrák.


meg gondolom, van még pár ok.

2012. dec. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz kipakolás alatt? Méheltávolítást? Vagy méh és petefészek eltávolítást?


Amúgy méheltávolítást pl.:

- több myoma miatt, ha az illető már nem tervez több terhességet

- szülés utáni atoniás vérzés esetén, ha máshogy nem lehet uralni, és a nő életének megmentése miatt szükséges

- nőgyógyászati daganatok miatt (méhnyakrák, méhtestrák)

- trophoblast betegségek miatt (choriocarcinoma)

2012. dec. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok oka lehet. Amikről én tudok ismeretségi, családi körből: vérzés (csillapíthatatlan, méhben, életmentő műtét volt szükséges); rák (daganat, áttét...); szülési komplikáció (fellépő erős vérzés szintén), orvosi műhiba (szüléskor-császár vagy egyéb műtétnél olyan sérülést okoznak, amit szintén csak a méh kivételével tudnak orvosolni).

Ez úgy tudom az utolsó lehetőségek között szokott szerepelni, és elég tragikus akárhogy is válik szükségessé. (Lelkileg is megélni.)

2012. dec. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát konkrétan nem tudom mit foglal magába ez a kifejezés. Azt gondoltam,ilyenkor mindent kiszednek,ami a belső női nemiszerveket illeti.

És mi van akkor ha egy nőnak van már gyereke és nem tervez többet de veszélyeztetett méhnyakrák téren és így szeretné megelőzni a kialakulását hogy kipakoltatja magát? Ez tudom,hogy morbidul és bután hangzik,de olvastam ,hogy Amerikában volt egy nő,akinek sok női rokona mellrákban halt meg és ő is veszélyeztetett volt és levetette az egészséges melleit. Jó ez nem normális dolog nyilván,na de a nemi szerveknél is előfordulhat ilyen beavatkozás?

2012. dec. 16. 00:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Itthon nem csinálnak ilyet. Csak indokolt esetben van méh és petefészek eltávolítás. Ha csonkolással, akkor a méhnyakat is kiveszik, de ez sem szükséges mindig.

Nekem a méhemet vették ki myoma miatt, petefészkek, méhnyak megvannak köszönik, jól :)

2012. dec. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne vetess ki semmit ha nem szükséges.Az emberi test tökéletes,vigyázz rá, járj el szűrésekre.Egy ismerösöm kipakoltatta magát mert három gyerekéből kettő fogyatékosan született,a kipakolás után rájöttek a problémára.Sajnos vissza pakolni már nem lehet.
2012. dec. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Speciel én örülök, hogy kipakoltak, azóta nincs semmi gondom. Szóval azért nem mindegy, miért pakolják ki az ember.
2012. dec. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Milyen hülye kifejezés ez, hogy "kipakoltak", mintha nem is emberekről lenne szó!
2012. dec. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Valamint abortusz mellékhatásaként is előfordulhat, hogy ki kell venni a méhet. Bár ez nálunk inkább a régebbi technikáknál volt így, ma már nem jellemző.

Utolsó: hát egyszerűen így hívja a népnyelv.

2012. dec. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

".Egy ismerösöm kipakoltatta magát mert három gyerekéből kettő fogyatékosan született,a kipakolás után rájöttek a problémára.Sajnos vissza pakolni már nem lehet."


Ilyen nincs. Nem pakolnak csak úgy "fogamzásgátló módszerként". Arra az elkötés van.

2012. dec. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!