Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlóval vagy nélküle?

Fogamzásgátlóval vagy nélküle?

Figyelt kérdés

3 hónapig szedtem Dienillet,tegnap hagytam abba.Többek között a doki szőrösödés miatt írta fel ezt nekem,meg fogamzásgátlás céljából persze,viszont a hangulatom folyton nagyon rossz volt tőle,híztam,mióta nem óvszert használunk,minden féle fertőzést össze szedek.Pozítiv hatása,hogy sokat nőtt tőle a mellem,és kevésbé nő a szőröm,de nekem nem ér ennyit az egész.Holnap megyek vissza,beszélek a nőgyógyászommal,abba szeretném hagyni.Szerintetek jó döntés?Vagy mással próbáljam meg inkább?

19/L


2012. dec. 27. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem szeretnéd, ne szedd! Ha nem érzed jól magad, amikor szeded, akkor ne szedd. Ez nem olyan dolog, amit muszáj.

Amúgy a hízás az nem valószínű, hogy a gyógyszertől van, mivel a mai modern fogamzásgátlók már annyira minimális hormont tartalmaznak, amitől nem hízik meg az ember.

A másik, hogy fertőzést nem csak a párodtól és nem csak szexuális úton tudsz összeszedni, erre azért a gyógyszer nélküli időszakban is figyelj!

Amúgy a Dienille nekem sem jött be, nem volt tőle vérzésem, nekem is írtak másikat.

2012. dec. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én teljesen meg vagyok elégedve a Dienillel, de ettől függetlenül én is azt tanácsolom, hogy hagyd abba, hiszen nem mindenkinél válik be egy adott fajta tabletta. Szerintem érdemes lenne adnod még egy esélyt valamilyen másféle fogamzásgátlónak. Mondd el a tüneteidet az orvosnak, hátha ezek alapján tud olyat ajánlani, ami jobban megfelel neked.
2012. dec. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt neked kell eldönteni.

Ha annyira akarsz, akkor próbálkozz másik tabival, de nincs garancia arra, hogy az majd jobb lesz.

Mindegyik tabletta hajlamosít a fertőzésekre, mert megváltoztatja a hüvely pH-ját. Igazából az összes mellékhatás, amit felsoroltál, bármelyik tabi mellett előfordulhat, nem csak ennek a fajtának a sajátja.

De persze lehet, hogy másik be fog jönni...

Ahogy érzed.

2012. dec. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy sok fertőzést szedsz össze nagy valószínűséggel nem a fogamzásgátlótól van, illetve csak közvetett összefüggés van a kettő között.

Amióta nem használtok óvszert, a barátod spermája bejut a hüvelyedbe, ami viszont megváltoztatja a hüvelyed ph értékét (lúgosít), ezért a gombák és bacilusok könnyebben tudnak szaporodni. Ezt a problémát a másik fogamzásgátló sem fogja megoldani. Ilyen esetben használj olyan készítményt, ami visszaállítja a normál ph értéket.

2012. dec. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó: Ilyen esetben minden gyereket akaró nő fertőzésektől szenvedne...

A tabi változtatja meg a hüvely pH-ját.

2012. dec. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!