Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, ha sosem jön meg a...

Normális, ha sosem jön meg a menzeszem időben, és van olyan, hogy 2-3 hónap is kimarad? Kb 5 éve így van, és csak a fogamzásgátlótól szokott rendszeres lenni, de azt már nem akarok szedni, mert 30 kilót híztam tőle.

Figyelt kérdés
Voltam többször orvosnál,de elrendezi annyival,hogy nincs semmi bajom,majd megjön valamikor. Most akkor mit csináljak?
2013. jan. 1. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
válts orvost
2013. jan. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Keress másik orvost, ez nem normális. A fogamzásgátlótól nem menstruációd lesz csak megvonásos vérzésed. Gyakorlatilag kívülről viszed be a kész hormont, így a petefészkedet kilövöd úgymond, nem lesz petesejt termelésed, ez az alapja a fogamzásgátló hatásnak. Ha ugye nincs petesejt nem lesz ami megtermékenyüljön így nem jöhet létre terhesség.

Szerintem kellene csinálni egy hüvelyi UH vizsgálatot, ezzel megnézni, hogy a petefészkeidben nincs-e ciszta / PCOS betegség/.

Írtad, hogy sokat híztál. Gondolom akkor most sem szedsz fogamzásgátlót aktuálisan, viszont ezt a súlyfelesleget le is kellene adni, jobban megy nélküle, mármint a súlytöbblettől való megszabadulás. Ez is beleszólhat a menstruációs ciklusba.

Háziorvosod adhat laborbeutalót alapvető pajzsmirigy vizsgálatra, TSH-ra. Ha pajzsmirigy alul működésed van az is okozhat rendszertele havi vérzést.

2013. jan. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem normális, kérj beutalót endokrinológiára és keress másik nőgyógyászt.
2013. jan. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Menj endokrinológushoz és válts nőgyógyászt, akitől kérj ultrahangot és nézzétek meg a kismedencét.
2013. jan. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!