Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek 17 vagyok és még...

Mit tegyek 17 vagyok és még nem állt be rendesen a menstruációm!?

Figyelt kérdés
3-ill.6-havonta jön meg 5-6 napra 12 évesen menstruáltam elösször.

2013. jan. 2. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
El ne menj orvoshoz, isten őrizz... -_-
2013. jan. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Menj el nőgyógyászhoz, kivizsgálás nélkül nehéz tippelni!

Bár a legtöbbször valamilyen hormonális fogamzásgátló szedésétől rendeződik a dolog!

2013. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi am az elsőnek meg légy oly szíves és ne legyél ennyire paraszt köszi
2013. jan. 2. 17:50
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen ezzel mindenképp menj el nőgyógyászatra. 5 év alatt már be kellett volna állnia. Valószínűleg nincs peteérésed rendszeresen. Sok minden lehet a háttérben:

petefészekben ciszta,

pajzsmirigy betegség

vagy a petefészek működését serkentő hormonok alacsony volta.

A két utóbbi már endokrinológiai kivizsgálást igényel, ha a nőgyógyász nem tud magyarázatot adni a vérzéshiányra még ilyen irányba mindenképp lépni kell. És minél előbb, még az jutott az eszembe, hogy nem vagy nagyon sovány ?- mert ekkor is kimarad a menstruáció

2013. jan. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
mindnekép vizsgáltasd ki. Nügyógyászhoz is menj el és endokrinológushoz is. Valószinűleg ott lesz a probléma. 99%-ban hormonális oka van nem nőgyógyászati. Ne kezdj el fogamzásgátlót mert az scak tünetileg kezeli viszont az okot nem gyógyitja, kezeli. Sőt sokszor még ront is rajta(tapasztalat). Én először mennék endokrinológushoz mert sajna sok nőgyógyász a fogamzásgátlóval lerázza a beteget, pedig komoly hormonális probléma áll a háttérben. Nőgyógyász csak azért kell hogy szervi oka van-e.
2013. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nagyon sovény kb 55-60 kiló között vagyok 158cm-el viszont annyi kérdésem lenne hogy az közre játszhat hogy anyámnak van egy csomó cisztája a petevezetékében és a méhében is???
2013. jan. 2. 17:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Menj el endokrinológushoz,szerintem hormonprobléma.
2013. jan. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha a petefészkében van a ciszta akkor igen,ha örökölted tőle a hajlamot.A méh izomzatban myoma szokott lenni, az nem játszik közre.
2013. jan. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen orvoshoz kell menned!!!
2013. jan. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jártál már nőgyógyásznál?
2013. jan. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!