Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akinek volt bartholini cisztáj...

Akinek volt bartholini cisztája, az, hogyan enyhítette a fájdalmát?

Figyelt kérdés
Nálam 3-szorra jön elő,az elsőnél nem is vettem észre,egy rutinvizsgálat alkalmával vette észre az orvoso.Egynapos sebészeten voltam,ahol eltávolították.Második alkalommal már annyira a méhszájnál volt,hogy simán ülésnél is éreztem,sőt fájt is.Ez nyáron volt,újra mentem a dokihoz,vérvétel,előkészületek,mire befeküdtem volna a kórházba,kifakadt,de ezt én nem vettem észre,úgy értem nem volt váladék,vérzés ilyesmi.Most újra előjött,szintén fáj az ülés is,pont nyomódik,mikor ülök,viszont csak 16-ra kaptam időpontot az orvoshoz.Tehetek addig vmit,hogy jobb legyen vagy ebben az esetben csak a fájdalomcsillapító segíthet?
2013. jan. 2. 18:21
 1/3 A kérdező kommentje:
Elnézést,hülyeséget írtam,nem a méhszájnál van,hanem a hüvely bemenetnél.
2013. jan. 3. 14:00
 2/3 anonim válasza:

Szia, nézelődöm a témában, mert nem tudom eldönteni, hogy Bartholinim lesz (remélem, nem), vagy pedig csak begyulladt egy szőrtüszőm, de nagyon fáj.

Én jelenleg körömvirág kenőccsel kenem naponta többször, és estére tervezem, hogy beleülök egy forró fürdőbe, hátha kiázik, és magától kifakadna.

Jobbat sajnos nem tudok, a körömvirág elvileg gyulladáscsökkentő.

2013. jan. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia, én írtam tegnap.

Nekem estére annyira bedagadt és fájt az a rész, hogy nem tudtam rendesen menni.

Bementem a nőgyógyászatra, ahol egy nagyon kedves orvos megvizsgált, mondta, hogy nem Bartholini, de nagyon be van gyulladva ott egy szőrtüsző vagy faggyúmirigy, és ne nyomkodjam, mert valószínű magától kifakad majd. Mondta, hogy jegeljem, és írt fel antibiotikumot.

Hazajöttem, jég rá, az nagyon jól esett. Este még egyszer jegelés, majd éreztem egy nagy fájdalmat, és kifakadt az egész. Kinyomkodtam, és betadinnal lekentem. Reggelre még egy kicsit váladékozott, de olyan szinten megkönnyebbült az a rész, hogy azonnal leapadt, és tudok menni, ülni.


Szóval nekem a jegelés nagyon jól enyhítette a fájdalmat.

2013. jan. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!